Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft świętuje 20-lecie Visual Studio. Pr...

Microsoft świętuje 20-lecie Visual Studio. Premiera VS 2017 już 7 marca

Dwadzieścia pięć lat temu Microsoft rozpoczął prace nad projektem Visual InterDev. Jedna z twórczyń, Julia Liuson, wspomina, jak mocno podkreślano wówczas owo "Visual" w różnych produktach firmy. Od tamtych lat wiele się zmieniło, by ostatecznie wyewoluować w produkt znany jako Visual Studio 2017. Wersja ta ujrzała pierwotnie światło dzienne w marcu zeszłego roku, po czym przeszła do fazy testów. Microsoft świętuje teraz 20-lecie VS i zapowiada datę wydania najnowszej wersji - 7 marca 2017 roku.

Jak wspomina Liuson, ambitnym celem przyświecającym pierwszemu wydaniu Visual Studio było wprowadzenie wszystkiego, co potrzebne deweloperom do budowania aplikacji dla klientów, serwerów i sieci. Visual Studio 97 było pojedynczym produktem, łączącym wsparcie dla Visual Basic, Visual C++, Visual J++, Visual FoxPro i Visual InterDev. Tak rozpoczęła się mająca już 20 lat historia VS, które przyciągnęło miliony deweloperów z całego świata, a zespołowi udało się dostarczyć rozwiązanie, które pozwoliło deweloperom na dekady niesamowitej produktywności. Na przestrzeni lat Visual Studio zmieniło swoje oblicze - od standardowego IDE do pakietu produktów i usług, wliczając w to Visual Studio Team Services czy Visual Studio Code. Najnowsza wersja Visual Studio wnosi usprawnienia do nawigacji w kodzie, IntelliSense, debugowania oraz ułatwia naprawy kodu. Obiecywana jest również nowa, modularna instalacja, która zajmować ma mniej miejsca na dysku. Pojawić się ma również nowa opcja służąca do poglądu, edycji i naprawy kodu. Marcowy event będzie poświęcony również świętowaniu kolejnej rocznicy powstania Visual Studio. Aż ciężko uwierzyć, że projekt ten ma już niemal 20 lat.

Rodzina produktów Visual Studio rozszerzyła swój zasięg platformowy, docierając na Androida, iOS, Linuksa, MacOS i oczywiście Windows. Środowisko pozwala na tworzenie nowoczesnych rozwiązań w imię strategii cloud-first, mobile-first, a także na stosowanie praktyk DevOps i integrację z chmurą Azure.

Visual Studio 2017 zadebiutuje już za nieco ponad 3 tygodnie - 7 marca tego roku. Z okazji premiery Microsoft poprowadzi dwudniowy event, który będzie można oglądać na stronie https://launch.visualstudio.com/. Do Julii Liuson na scenie dołączą Brian Harry, Miguel de Icaza, i Scott Hanselman, by rozmawiać o najnowszych innowacjach w Visual Studio, .NET, Xamarin, Azure i nie tylko. Deweloperzy będą mieli nie tylko okazję poznać nowe elementy i funkcjonalności, lecz również poćwiczyć, bowiem 8 marca przeznaczony będzie właśnie na ćwiczenia w czasie rzeczywistym. Zważywszy na to, jak znaczącą rolę przy tworzeniu otaczających nas aplikacji odegrało Visual Studio, nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć im kolejnych 20 lat rozwoju. W końcu nie każde środowisko programistyczne umożliwia pisanie programów przeznaczonych dla Windows, Windows Mobile oraz na Xbox.

Krzysztof Sulikowski
10 lutego 2017, 12:02
1 337
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 lutego 2017, 12:02
1 337
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.