Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Coraz słabsza sprzedaż telefonów z Windows

Coraz słabsza sprzedaż telefonów z Windows

Niezależni analitycy rynkowi z Kantar opublikowali najświeższe dane sprzedażowe z kilku kluczowych światowych rynków, wliczając w to USA, Chiny i kraje EU5 - Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Włochy i Hiszpanię. Skupimy się na sprzedaży smartfonów z Windows Mobile, przy okazji podpatrując, jak radzi sobie konkurencja w postaci iOS i Androida.

Ostatnie statystyki od Kantar biorą pod uwagę 3-miesięczny okres, kończący się w grudniu 2016 roku. Dostrzec można zauważalny wzrost sprzedaży iOS na kilku rynkach oraz mocną pozycję Androida w Chinach. Dla naszych czytelników zapewne nie będzie niespodzianką, że smartfony z Windows tracą praktycznie na wszystkich badanych rynkach.

Zacznijmy od USA. Podczas gdy w 3-miesięcznym okresie kończącym się w grudniu 2015 r. smartfony z Windows miały 1,6% udziałów w sprzedaży, w ostatnim okresie było tego dwa razy mniej - zaledwie 0,8%. Dużo stracił też Android, spadając z 59,1% do 54,4%. Najwięcej skorzystał na tym oczywiście iOS, którego udział wzrósł o 5,3 pkt proc., wynosząc obecnie 44,4% sprzedaży. Sporo klientów Windows Mobile utracił także w Wielkiej Brytanii, gdzie w ujęciu rocznym (YoY) sprzedaż zmalała z 9,2% do 1,7%. Także tu Android ma się najlepiej, jednak Apple ma najbardziej lojalnych klientów. Okazuje się, że blisko 96% jego użytkowników wybiera kolejnego iPhone'a, gdy decyduje się na nowy telefon.

Przyjrzyjmy się teraz pozostałym rynkom. Windows Mobile stracił klientów we Francji (8,7% - 3,3%), Niemczech (6,4% - 2,5%), Hiszpanii (1,5% - 0,5%), Brazylii (5,1% - 1,9%) oraz w Chinach (1,2% - 0,1%). W tym ostatnim kraju Android jest praktycznie monopolistą - do niego należy 80,7% sprzedanych smartfonów, zaś do Apple'a - 19,1%. Najwyższy wynik sprzedażowy, jaki osiągnął tam Windows, wynosił 4,5% we wrześniu 2012 roku. Niemcy były z kolei jednym z niewielu regionów, w których udział sprzedaży Windows Phone'ów był liczbą dwucyfrową, ale te dni dawno już minęły.

Krzysztof Sulikowski
8 lutego 2017, 15:24
1 865
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 lutego 2017, 15:24
1 865
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.