Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Project Osaka uśmiercony jeszcze przed oficja...

Project Osaka uśmiercony jeszcze przed oficjalnym wydaniem

Spędziwszy cały swój cykl życia w fazie Preview, Project Osaka najwyraźniej nie doczeka się wydania publicznego. Użytkownicy aplikacji przeznaczonej dla Office 365 zaczęli otrzymywać komunikaty o umorzeniu prac nad projektem i z zapowiedzią jego wygaszenia. Czym jest tajemniczy projekt i dlaczego nigdy nie ujrzy światła dziennego?

Na temat projektu pisaliśmy już w połowie stycznia. Ze strzępków informacji udało się wywnioskować, że Osaka stanowi kontynuację prac Microsoftu nad CollabDB, czyli testowym narzędziem do zarządzania listami. Wejście na stronę CollabDB skutkowało przekierowaniem na stronę Project Osaka, gdzie można się dowiedzieć, że aplikacja pomaga w tworzeniu tabel, arkuszy i list, współdzielonych z innymi użytkownikami. Microsoftowy odpowiednik Google Sheets nie był dostępny dla każdego - zainteresowani musieli napisać maila, by otrzymać zaproszenie do wersji Preview. Teraz okazuje się, że prace nad projektem zostały zatrzymane, a aplikacja niebawem przestanie działać.


Panel logowania do Project Osaka prezentuje się wyjątkowo ascetycznie

"Począwszy od dzisiaj, rozpoczynamy likwidację Projektu Osaka, który całkowicie zakończy karierę 31 marca 2017 roku. Rozumiemy, że to przejście nie będzie łatwe i ciężko pracujemy, by je możliwie ułatwić. Prosimy, zobaczcie instrukcje, jak dokonać migrację waszych danych. Praca z każdym z was była dla nas przyjemnością i żywimy głęboki podziw dla rzeczy, które zbudowaliście. Dziękujemy wam za używanie Projektu Osaka" - głosi komunikat przesłany do użytkowników aplikacji.

Powodów uśmiercenia serwisu, który nie doczekał się nawet pełnego wydania, możemy się jedynie domyślać. Być może Microsoft zamierza rozwijać podobne funkcje w już istniejących produktach zorientowanych na pracę zespołową, takich jak Microsoft Teams czy StaffHub dla Office 365.

Krzysztof Sulikowski
3 lutego 2017, 22:47
1 493
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
3 lutego 2017, 22:47
1 493
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.