Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Najnowszy build Windows 10 wprowadza Game Mod...

Najnowszy build Windows 10 wprowadza Game Mode

Ostatnia aktualizacja Windows 10 z kręgu Fast Ring przyniosła sporo nowości. Powody do radości mieli zwłaszcza gracze, wprowadzała ona bowiem funkcjonujący tryb Game Mode oraz możliwość strumieniowania rozgrywki z użyciem platformy Beam. Niestety, pojawiły się również nowe problemy.

Najnowsza aktualizacja miała znacząco poprawić wydajność komputera w grach po uruchomieniu dedykowanego do tego trybu. Okazuje się jednak, iż w wielu przypadkach zamiast pomóc, całkowicie uniemożliwia rozgrywkę. Użytkownicy skarżą się na notoryczne problemy z tytułami, które wcześniej działały stabilnie, zaś spora ich ilość po prostu się nie uruchamia. Jedyne, co zobaczymy podczas próby ich włączenia, to czarny ekran. Skargi napływają także w kwestii ogromnych spadków płynności działania w aplikacjach, które nawet nie są grami. W tym akurat przypadku nie jest to aż tak problematyczne: usterka powinna zniknąć po wyłączeniu Game Mode oraz restarcie komputera. Niestety, nie ma na chwilę obecną żadnej metody, aby permanentnie pozbyć się problemów wniesionych do systemu przez ostatnią wersję. Prawdopodobnie Microsoft nie mógł bardziej zawieść użytkowników, miała to być bowiem aktualizacja poprawiająca komfort gry, nie zaś go rujnująca. Jeśli natomiast chodzi o poprawienie wydajności, ci z użytkowników, którym udało się sprawdzić Game Mode w praktyce, niestety nie mają zbyt dobrych wiadomości. Zmiany są bardzo marginalne, w Wiedźminie 3 zwykle oscylują poniżej 4 FPS, co zupełnie nie wynagradza niższej stabilności gier. W przypadku wielu produkcji, uruchomienie tego trybu zupełnie nie wpływa na ilość klatek, co tylko utwierdza w przekonaniu, iż przed specjalistami Microsoftu pozostało jeszcze sporo roboty.

Funkcja Game Mode

Jeżeli lubicie grać, najlepiej odpuścić sobie ostatnią kompilację Windows 10 Insider Preview. Wprowadza ona bowiem na chwilę obecną udogodnienia zupełnie niewspółmierne do ilości problemów, jakie powoduje. Sytuacja prawdopodobnie zmieni się w ciągu paru dni, więc warto poczekać, aby oszczędzić sobie nerwów.

Amadeusz Labuda
1 lutego 2017, 11:32
1 658
Odsłony
Amadeusz Labuda
1 lutego 2017, 11:32
1 658
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.