Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft rozpoczyna program darmowych szkole...

Microsoft rozpoczyna program darmowych szkoleń w UK

Gigant z Redmond zapowiedział start nowego programu szkoleń mającego podnieść umiejętności informatyczne tysięcy ludzi żyjących w Wielkiej Brytanii. Skala przedsięwzięcia jest niemała, ma bowiem objąć aż 30 tysięcy urzędników państwowych.

Microsoft jasno zapowiedział, iż planuje przygotować Brytyjczyków do przejścia na ekonomię powiązaną z zastosowaniem Chmury. Program nie jest jednak ograniczony do urzędników państwowych, mogą w nim wziąć udział również osoby prywatne; możliwe jednak, że nie dostaną się one na listę z uwagi na duże zainteresowanie ze strony głównej grupy odbiorców. Podobne szkolenia w UK miały już miejsce, ale była to znacznie mniejsza ilość osób. Były to jedynie 4 tysiące, co wygląda nieco blado w perspektywie obecnego celu, jednak jeśli jakaś firma ma możliwości, aby przeprowadzić takie przedsięwzięcie, to jest nią zdecydowanie Microsoft. Dołożono nawet specjalnych starań, aby w grupie szkoleniowej znalazła się odpowiednia liczba kobiet oraz przedstawicieli mniejszości. Warto przy okazji zaznaczyć, że jednocześnie rozpoczyna się Cloud Skills Initiative, czyli schemat wdrożenia 500,000 Brytyjczyków w zaawansowane technologie Chmury, co Microsoft planuje osiągnąć do 2020 roku.

Informatyka w biznesie

Ciężko na chwilę obecną stwierdzić, czym kierowane są działania giganta z Redmond. Być może postrzega on UK jako ciągle rozwijający się rynek, w który warto zainwestować. Z drugiej jednak strony, Brexit odbija się negatywnie na ekonomii Microsoftu w tym rejonie, co może rzucać cień na ideę rozwoju tamtejszej infrastruktury informatycznej. Czy inwestycja w podniesienie umiejętności potencjalnych klientów się opłaci, dowiemy się dopiero za kilka lat.

Amadeusz Labuda
30 stycznia 2017, 08:41
1 235
Odsłony
Amadeusz Labuda
30 stycznia 2017, 08:41
1 235
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.