Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Odniesienia do Windows 10 Cloud w kompilacji ...

Odniesienia do Windows 10 Cloud w kompilacji 15019

Kilka dni temu pisaliśmy o Cloud Shell - nowej powłoce Windows 10, w której pierwsze skrzypce odgrywać będzie chmura. Anonimowe źródło związane z Microsoft ujawniło, że chodzi o lżejszą wersję systemu, przeznaczoną dla słabszych urządzeń. Nieoficjalne wtedy doniesienia nabrały bardziej oficjalnego wydźwięku, gdy okazało się, że odniesienia do Windows 10 w chmurze zostały ukryte w ostatniej kompilacji Insider Preview.

Na ślad Cloud Shell ponownie wpadł Petri.com. Powłoka, o której mówiło się, że zostanie oddana do użytku w drugiej połowie tego roku (prawdopodobnie w ramach Redstone 3), w plikach systemowych została ujęta już teraz. Chodzi dokładnie o Pkeyconfig.xrm-ms, który można odczytać jedynie za pomocą zewnętrznej aplikacji, np. Product Key Configuration Reader. Po otwarciu pliku będziemy mogli przeczytać o trzech edycjach Windows 10 wraz z opisami:

Jak wynika z zamieszczonych informacji, Windows 10 będzie występował w chmurowych edycjach Cloud OEM, Cloud Retail i CloudN. Ostatnia z nich (z dodatkowym 'N') to prawdopodobnie specjalne oznaczenie edycji bez niektórych aplikacji, przygotowanych dla Unii Europejskiej i Korei Południowej. Wersja detaliczna implikuje z kolei, że Windows 10 Cloud będzie dostępny nie tylko jako system preinstalowany przez producentów OEM, ale jako samodzielny produkt, który można będzie kupić. Przy okazji warto przypomnieć, że w oficjalnej dokumentacji od Microsoft padła też nazwa Windows 10 RT, co może oznaczać, że nowych wersji "Okienek" będzie dużo więcej.

Odniesienia do Cloud Shell to oczywiście nie jedyne, co do Creators Update wprowadza ostatnia aktualizacja Insider Preview. Więcej o jej nowościach funkcjonalnych i poprawkach przeczytacie w naszym artykule: Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 15019 dla PC.

Krzysztof Sulikowski
29 stycznia 2017, 16:55
2 162
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 stycznia 2017, 16:55
2 162
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.