Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Office 365 zadba o bezpieczeństwo skrzynki ma...

Office 365 zadba o bezpieczeństwo skrzynki mailowej

E-mail od dawna służy za cel ataków złośliwego oprogramowania na niczego nie spodziewających się użytkownikach. Choć nie wygląda na to, by miało się to zmienić, Microsoft dodaje kolejne warstwy zabezpieczeń, by chronić użytkowników Office 365. Dziś zaprezentujemy dwie nowe funkcje w opcjonalnej subskrypcji Advanced Threat Protection - funkcji zapewniającej wysokie bezpieczeństwo skrzynki bez negatywnego wpływu na produktywność.

Advanced Threat Protection oferuje zestaw funkcji bezpieczeństwa, takich jak choćby Safe Links i Safe Attachments, które chronią użytkownika przez złośliwymi linkami i załącznikami także w momencie, gdy użytkownik zdecyduje się je kliknąć. Do pakietu funkcji dołączają dwie nowe pozycje - URL Detonation oraz Dynamic Delivery. Sprawdźmy teraz, co potrafią.

URL Detonation pomaga zapobiegać atakom przez pliki, do których prowadzą złośliwe adresy URL. Gdy użytkownik otrzyma maila, ATP analizuje zawarte w nim odnośniki pod kątem niebezpiecznych zachowań. Jest to dodatek to sprawdzania reputacji URL, które istnieje już w ATP. Kiedy użytkownik kliknie link w trakcie skanowania, wyświetli się komunikat, że "Link jest teraz skanowany". Gdy zostanie on rozpoznany jako stanowiący zagrożenie, wyświetli się wyskakujące okienko z powiadomieniem i ostrzeżeniem. URL Detonation pozwala też administratorom na zastosowanie zasad SafeLink i śledzenie 'klikalności' linków przez użytkowników, zwłaszcza w przypadkach, gdy użytkownik ignoruje ostrzeżenie i otwiera potencjalnie niebezpieczny link. URL Detonation to już funkcja ogólnodostępna (GA).

Druga nowość w ATP - tym razem jako public preview to Dynamic Delivery. Tradycyjnie, zanim wiadomość trafi do odbiorcy, jest skanowana pod względem zagrożeń, co przy dużych rozmiarach lub wielu wiadomościach jednocześnie może tworzyć opóźnienia w dostawie. Dynamic Delivery pozwala uniknąć opóźnień poprzez dostarczanie zastępczych załączników. Użytkownik może błyskawicznie przeczytać i odpowiedzieć na maila, podczas gdy załączniki są jeszcze skanowane. Po zakończeniu tego procesu bezpieczne załączniki są przywracane do wiadomości, a te złośliwe - usuwane.

Jak włączyć nowe funkcje Advanced Threat Protection w Office 365 Security & Compliance Center? Szczegółowe instrukcje znajdziemy w poradniku wideo Office Mechanics. Dostęp do ATP jest możliwy np. z poziomu Office 365 Enterprise E5, który można także wypróbować za darmo.

Krzysztof Sulikowski
26 stycznia 2017, 15:17
1 383
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 stycznia 2017, 15:17
1 383
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.