Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Jeszcze 2 miesiące wsparcia dla pierwszego wy...

Jeszcze 2 miesiące wsparcia dla pierwszego wydania Windows 10

Według ostatnich raportów Windows 10 znajduje się już na blisko 25% PC na świecie, z czego 2,6% korzysta z pierwszej wersji wydanej w lipcu 2015 roku. Sporą część użytkowników oryginalnego wydania stanowią firmy i to głównie do nich kierowane jest przypomnienie o konieczności aktualizacji. Z racji wygaszenia wsparcia za dokładnie 2 miesiące skończą się comiesięczne aktualizacje Windows 10 w wersji 1507.

Version 1507 to pierwsze wydanie publiczne Windows 10. Jego dni są policzone... przynajmniej dla tych, którzy oczekują aktualizacji bezpieczeństwa. Od czasu wydania pojawiły się dwie nowsze wersje - November Update (1511) z listopada 2015 r. oraz Anniversary Update (1607) z lipca 2016 r. Będą one wciąż otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa i poprawki funkcjonalności. Co się stanie z wersją 1507? Pod 26 marca 2017 r. nie przestanie ona wprawdzie działać, ale utraci szansę na jakiekolwiek dalsze poprawki i aktualizacje. W ten sposób Microsoft realizuje koncepcję Windows as a Service, która poprzez wstrzymanie aktualizacji starszej wersji skłania użytkowników do przesiadki na nowszą wersję.

Windows 10 na wszystkich urządzeniach

Windows 10 version 1607 został przypisany do Current Branch for Business pod koniec listopada 2016 r. Od tego czasu firmy mogły przejść na nowszą wersję manualnie. Aktualizacja w Windows Updat for Business, Windows Server Update Services (WSUS) i MSDN pojawiła się z kolei 19 stycznia, a tydzień później dotarła też do Volume Licensing Service Center (VLSC).

W zeszłym roko Microsoft ogłosił, że nie będzie aktualizował więcej niż dwóch wersji Windows 10 przynależnych do Current Branch for Business. Oryginalnemu wydaniu możemy więc już ostatecznie podziękować, zwłaszcza, że już wielkimi krokami zbliża się Creators Udpate.

Krzysztof Sulikowski
26 stycznia 2017, 14:14
1 679
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 stycznia 2017, 14:14
1 679
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.