Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Game Mode nadchodzi!

Game Mode nadchodzi!

Nadchodzący Creators Update ma przynieść ze sobą wiele zmian. Jedną z nich, nad którą wciąż trwają gorączkowe dyskusje, jest Game Mode umożliwiający znaczny wzrost wydajności w grach. Zapowiadano jego debiut w Windows 10 Insider Preview na dzień dzisiejszy, jednak aktualizacja (prawdopodobnie o numerze 15019) została nieco odroczona. Wszystko wskazuje na to, iż ukaże się jeszcze w tym tygodniu. Czym jednak z perspektywy technicznej jest Game Mode i jakie są jego dokładne założenia?

Wielu z graczy staje prędzej czy później przed dylematem: wymienić sprzęt czy uruchamiać ulubione tytuły z grafiką w niższej jakości. Microsoft postarał się, by przyciągnąć ich uwagę przy pomocy Game Mode. Opcja ta w swoich założeniach ma znacznie zwiększyć wydajność w grach poprzez reorganizację przydziału zasobów systemowych. Dotyczyć to ma głównie zużycia procesora oraz w mniejszym stopniu układów graficznych. Zazwyczaj podczas grania niezbędne obliczenia dzielone są na wszystkie rdzenie. Identycznie ma się sprawa w przypadku funkcji systemowych. Sytuacja ta ma się zmienić po aktywowaniu opisywanego trybu, będzie on bowiem przydzielał zadania do rdzeni tak, aby obliczenia systemowe oraz te dotyczące gry działały na osobnych rdzeniach procesora. Powinno to wyeliminować nagłe spadki klatek, gdy na przykład jeden z procesów systemu o wyższym priorytecie zajmie miejsce procesu odpowiedzialnego za grę. Podobnie ma być w przypadku obliczeń dokonywanych przez karty graficzne, jednak będzie to o wiele mniej zauważalne. Microsoft potwierdził, iż Game Mode będzie działał w każdej produkcji uruchamiającej się na Windows 10, również w przypadku tytułów projektowanych z wykorzystaniem Win32, jednak z gorszym skutkiem i nie w każdym z nich.

Game Mode

Czy nowa opcja okaże się tak skuteczna, jak zapewnia Microsoft? Przekonamy się o tym dopiero wtedy, gdy aktualizacja ujrzy światło dzienne. Na chwilę obecną możemy jedynie spekulować. Aktualnie wiemy, że Game Mode ma funkcjonować na podzespołach tworzonych przez największych gigantów jak Intel, AMD czy Nvidia. Oznacza to, iż po wprowadzeniu Creators Update będziemy mogli przetestować skuteczność Game Mode na praktycznie każdym komputerze działającym na Windows 10.

Amadeusz Labuda
26 stycznia 2017, 10:47
1 714
Odsłony
Amadeusz Labuda
26 stycznia 2017, 10:47
1 714
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.