Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Intune teraz także w wydaniu dla ed...

Microsoft Intune teraz także w wydaniu dla edukacji

Intune pomaga przedsiębiorstwom w zapewnieniu swoim pracownikom dostępu do firmowych aplikacji, danych i zasobów z praktycznie dowolnego miejsca i urządzenia przy zachowaniu niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Na dzisiejszej konferencji BETT w Londynie Microsoft zapowiedział kolejną wersję Intune, dedykowaną środowisku edukacyjnego. Microsoft Intune for Education oferuje administratorom szkolnym i nauczycielom możliwości ekspresowej konfiguracji urządzeń i wdrażania oprogramowania.

Intune for Education to oparta na chmurze usługa, która pozwala zarządzać szkolnymi urządzeniami z Windows 10 w sposób efektywny i niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Serwis już na starcie zapewnia zestaw prekonfigurowanych zasad, które można przypisać urządzeniom, by pozostawały bezpieczne. W pakiecie mamy ponad 150 ustawień, które można skonfigurować, by obowiązywały już od pierwszego uruchomienia systemu. Ekspresowa instalacja daje administratorom możliwość dołączenia dodatkowych aplikacji i spersonalizowania ustawień dla różnych grup urządzeń i użytkowników. Biblioteka aplikacji jest zsynchronizowana ze Sklepem Windows dla Firm, a także z listą sugerowanych aplikacji edukacyjnych, które można szybko dołączyć.

Poniżej przytoczymy trzy najważniejsze punkty, które charakteryzują Intune for Education:

  • Funkcja ekspresowej instalacji ułatwia wprowadzenie domyślnych zasad dla wszystkich urządzeń i użytkowników w klasie, szkole czy nawet całej grupie szkół - wszystko to jest kwestią minut. Szkoły mogą personalizować ponad 150 pojedynczych ustawień, przypisać je do ucznia i zastosować do sprzętu, aplikacji, przeglądarek, menu Start, Windows Defender i nie tylko. Ustawienia obowiązują użytkownika niezależnie od urządzenia, z którego się zaloguje.
  • By zarządzać tylko kilkoma urządzeniami, administrator lub nauczyciel może automatycznie włączyć je do Microsoft Intune, logując się na koncie Office 365 Education. Gdy trzeba połączyć więcej urządzeń, z pomocą przyjdzie aplikacja dedykowana szkolnym PC, która obsługuje praktycznie dowolną liczbę urządzeń z Windows 10. Gdy uczeń lub nauczyciel loguje się na nowe urządzenie po raz pierwszy, jest ono już dostosowane do jego własnych potrzeb.
  • Intune for Education ułatwia przypisywanie i wdrażanie dowolnych kombinacji aplikacji webowych i edukacyjnych ze Sklepu Windows dla Firm. Gdy aplikacje zostają spersonalizowane, są one dostępne dla użytkowników przy następnym zalogowaniu i towarzyszą im na wszystkich urządzeniach, gdy logują się z tego samego konta. Widoczne są więc dokładnie te aplikacje, które powinny być widoczne.

Intune for Education stanie się dostępny w wersji Preview w najbliższych tygodniach. Ogólnej dostępności spodziewać się można wiosną tego roku. Podany przez Microsoft cennik wskazuje na cenę 30 USD/stanowisko. Więcej informacji otrzymać można, rejestrując się do newslettera.

Krzysztof Sulikowski
24 stycznia 2017, 18:24
1 289
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 stycznia 2017, 18:24
1 289
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.