Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

School Data Sync już ogólnodostępne dla Offic...

School Data Sync już ogólnodostępne dla Office 365 Education

School Data Sync (SDS) to zautomatyzowane rozwiązanie dla nauczycieli, pozwalające na tworzenie w Office 365 klas online w oparciu o oprogramowanie Student Information System (SIS or MIS). SDS jest kompatybilny z praktycznie wszystkimi pakietami SIS na rynku. Jak informuje Microsoft, SDS ma już setki klientów w 20 krajach, a korzysta z niego ponad 100 tys. nauczycieli i 2 mln uczniów. Teraz produkt wyszedł z fazy poglądowej i stał się ogólnodostępny (GA) dla subskrybentów Office 365 Education. Administratorzy mogą też otrzymać bezpłatną pomoc w jego wdrożeniu!

SDS importuje profile użytkowników z oprogramowania SIS do Office 365 i zapewnia ich stałą aktualizację. Wygodę i opłacalność takiego rozwiązania Microsoft tłumaczy tym, że "szkoły często dochodzą do wniosku, że utrzymywanie klas online może być kosztowne i czasochłonne, gdyż listy obecności zmieniają się w ciągu roku. Dzięki SDS administratorzy IT mogą oszczędzić czas, tworząc klasy online, a nauczyciele mogą się cieszyć klasami online, które są aktualne i zapełnione uczniami od pierwszego dnia semestru". School Data Sync pomaga też partnerom SIS, którzy mogą dokonać integracji w jednej wspólnej platformie - Office 365. Klienci, którzy korzystają z SDS w ramach Office 365 Education mogą ponadto używać wielu innych aplikacji, takich jak grupy i strony Office 365, Microsoft Classroom Preview czy Notes zajęć w programie OneNote.

"Szkolni administratorzy IT mogą zaoszczędzić czas dzięki zautomatyzowanemu procesowi tworzenia klas online i użytkowników oraz uproszczonym zabezpieczeniom w postaci jednego zgodnego źródła profilów użytkowników i spisów, z których mogą korzystać wszystkie aplikacje do obsługi klas" - tłumaczy Microsoft - "Nauczyciele mogą poświęcać mniej czasu na zarządzanie spisami oraz rozwiązywanie problemów z dostępem do aplikacji i udostępnionych zasobów online i koncentrować się bardziej na planowaniu i przeprowadzaniu niesamowitych lekcji".

SDS wraz z Microsoft Classroom Preview mogą być używane praktycznie w każdym kraju, gdzie dostępny jest Office 365 Education - pakiet w podstawowej wersji bezpłatny dla uczniów/studentów i nauczycieli/wykładowców. Więcej informacji można zdobyć na polskiej stronie Microsoft School Data Sync (gdzie opis wciąż odnosi się do wersji Preview). By otrzymać darmową pomoc przy wdrożeniu, szkolni administratorzy IT powinni skorzystać z formularza rejestracji.

Krzysztof Sulikowski
23 stycznia 2017, 18:18
1 053
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 stycznia 2017, 18:18
1 053
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.