Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Creators Update jednak bez społecznościowej p...

Creators Update jednak bez społecznościowej platformy My People

Główną część październikowej konferencji w 2016 r. Microsoft poświęcił zapowiedzi Creators Update. Jedną z przedstawionych nowości była platforma My People, której zadaniem jest zebranie wszystkich kontaktów z różnych aplikacji i komunikatorów, a także zapewnienie szybkiego dostępu do najważniejszych osób. My People miało być głęboko zintegrowane z interfejsem Windows 10, jednak póki co nie możemy liczyć nawet na strzępki jego funkcjonalności. Platforma ukaże się... ale z niemałym opóźnieniem.

Główne funkcje platformy, które dane nam było zobaczyć w październiku, to przede wszystkim możliwość przypięcia najważniejszych kontaktów do paska zadań, by dokonywać następnie wszelkich interakcji, takich jak choćby udostępnianie plików poprzez zwyczajne przeciągnij-i-upuść na ikonę kontaktu. My People pojawiło się też w nowym menu Udostępnij, które wprawdzie jest już aktywne w kompilacjach Insider Preview, ale - siłą rzeczy - bez widocznej tu funkcjonalności. Z poziomu paska zadań możliwe też będzie prowadzenie konwersacji. Początkowo wspierane będą usługi Poczta, Skype, Skype dla Firm i SMS z Windows Phone i Androida. Jak ma to wyglądać w praktyce? Przypomnijmy migawki z października:

Creators Update zapowiedziano z trzema głównymi funkcjami na pokładzie: Windows Holographic, nowościami dla graczy i My People. Dziś już wiadomo, że ostatnia z nich nie będzie dokończona przed kwietniem. Jak poinformowała Dona Sarkar z programu Windows Insider, doświadczenie My People nie jest gotowe dla konsumentów, stąd konieczność jego opóźnienia: "Naszym celem w Windows jest dostarczenie doświadczeń, które uwielbiacie, więc podjęliśmy decyzję, by zostawić tę funkcję na następną główną aktualizację Windows".

Jeśli Microsoft dotrzyma obietnicy aktualizowania Windows 10 dwa razy do roku, funkcja My People zostanie oddana do użytku w drugiej połowie 2017 r. wraz z aktualizacją Redstone 3. Inne nowości przewidziane na tę okazję to zaktualizowany interfejs graficzny - Project Neon oraz dedykowane urządzenia ARM z układem Snapdragon 835.

Krzysztof Sulikowski
20 stycznia 2017, 19:46
2 189
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 stycznia 2017, 19:46
2 189
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.