Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 wyświetla reklamę dla użytkowników...

Windows 10 wyświetla reklamę dla użytkowników Chrome

Wprowadzanie reklam na platformę Windows zaczęło się w czasach Windows 8. Microsoft zaczął dość nieśmiało od umieszczania reklam w aplikacjach, co pozwoliło uniknąć oskarżeń o dołączanie ich do systemu - w końcu żeby zobaczyć reklamę, trzeba było otworzyć aplikację... Zupełnie inaczej wygląda to w Windows 10, który zasłynął już m.in. z 'porad' wyświetlanych użytkownikom Chrome, w których to Microsoft informuje o mniejszym zapotrzebowaniu na baterię w Edge. Kolejna reklama jest już nieco inna.

Całkiem niedawno pojawiły się powiadomienia, które zachęcały do korzystania z Edge (nawet gdy przeglądarka była przypięta do paska zadań), jednak tym razem Microsoft nie próbuje przeciągnąć na swoją stronę użytkowników konkurencyjnej przeglądarki, a proponuje im pobranie własnego rozszerzenia - Personal Shopping Assistant dla Chrome. Narzędzie dedykowane jest klientom sklepów internetowych i pomaga w uporządkowaniu wielu stron z produktami, porównywaniu cen i dokonywaniu wyborów zakupowych.

Na pytanie, czy należy spodziewać się kolejnych treści tego typu w przyszłości, rzecznik Microsoft odpowiedział: "Zawsze testujemy nowe funkcjonalności i informacje, które mogą pomóc ludziom rozszerzyć ich doświadczenie Windows 10". Może to oznaczać, że w przyszłości powiadomień będzie więcej. Co na to użytkownicy? Opinie są róże. Rozszerzenie w Chrome Web Store uzyskało średnią ocenę 4/5, niemniej jednak są osoby, które skarżą się na wyświetlanie reklamy (jak na zrzucie ekranu powyżej), nawet po odinstalowaniu asystenta.

Powiadomienie zachęcające do instalacji dodatku wyświetlane są od co najmniej czterech dni. Opracowany przez Microsoft Garage asystent dostępny jest także dla Opery, Edge i Firefoksa. Więcej informacji znaleźć można na stronie Personal Shopping Assistant - a Microsoft Garage project.

Krzysztof Sulikowski
19 stycznia 2017, 15:33
1 485
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 stycznia 2017, 15:33
1 485
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.