Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Creators Update: nowości dla graczy w Xbox On...

Creators Update: nowości dla graczy w Xbox One i Windows 10

2017 będzie monumentalnym rokiem dla graczy. Takiego zdania jest Mike Ybarra z działu Xbox, który zapowiada kilka nowości dla Xbox One i PC z Windows 10. W tym roku na pierwszy plan wchodzą cztery zagadnienia: streaming, wydajność, ludzie i współzawodnictwo. Niektóre z opisanych poniżej nowości wejdą w życie już w przyszłym tygodniu, a na inne trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Jest to zrozumiałe, jako że premierę Creators Update przewidziano na kwiecień.

Natychmiastowy streaming Beam w Windows 10 i Xbox One: Beam staje się natywną funkcją w Xbox One i Windows 10, co czyni go najłatwiejszą i najszybszą platformą, by zacząć streamowanie. Beam połączy się z kontem Xbox Live - nie będzie wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie. Widzowie z całego świata mogą oglądać i nawiązywać interakcję z graczem. Jak zacząć? Wystarczy użyć skrótu Win + G, by otworzyć panel z paskiem gry, a następnie kliknąć ikonę nadawania.

Zwiększona wydajność w grach: Creators Update wprowadzi do Windows 10 nową funkcję - Game Mode. Pliki wskazujące na jej istnienie pojawiły się już w buildzie 14997, jednak Microsoft do tej pory tego nie komentował. Mike Ybarra zapowiada teraz, że "Windows Insiderzy zaczną widzieć niektóre elementy wizualne Game Mode w tym tygodniu, a funkcja stanie się w pełni działająca w najbliższych buildach. Naszą wizją związaną z Game Mode jest optymalizacja PC z Windows 10 pod kątem zwiększonej wydajności w grach". Szybszy dostęp do wielu ustawień i funkcji stanie się też udziałem Xbox One.

Wyszukiwanie, utrzymywanie kontaktów i udostępnianie: poprawione zostaną sposoby interakcji ze znajomymi w Xbox Live. Łatwiejsze stanie się m.in. łączenie z osobami z innych sieci społecznościowych. Zaktualizowana zostanie tablica aktywności, kluby i poszukiwanie grupy. Oznacza to choćby nowe sposoby udostępniania i łączenia się ze znajomymi, moderacja klubów i możliwość udostępniania zawartości z grup na własnej tablicy.

Rywalizacja przybiera na znaczeniu: Arena w Xbox Live wprowadzi wsparcie dla nowych turniejów, także tych profesjonalnych, takich jak ESL i FACEIT. Zaczynając od World of Tanks i Killer Instinct gracze będą mogli organizować własne turnieje Arena. Gdy turniej zostanie stworzony, użytkownik może zaprosić do niego znajomych i członków klubu. Po skończonej rozgrywce wyniki zostaną automatycznie zapisane. Można je wtedy udostępniać w Xbox Live i innych sieciach społecznościowych.

"Creators Update to dopiero początek" - zapewnia Mike Ybarra i zapowiada, że zespół Xbox ma jeszcze w zanadrzu kilka niespodzianek. Gdy tylko któraś z nich wyjdzie na światło dzienne, na pewno przeczytacie o tym na łamach CentrumXP!

Krzysztof Sulikowski
16 stycznia 2017, 14:32
1 658
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
16 stycznia 2017, 14:32
1 658
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.