Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10: build 15002 do pobrania jako obra...

Windows 10: build 15002 do pobrania jako obraz ISO

Pierwszy build Windows 10 Insider Preview w tym roku to również pierwszy build po blisko miesięcznej przerwie w programie Windows Insider. W kompilacji 15002 powitało nas kilkadziesiąt nowości funkcjonalnych zapowiadających dalszy rozwój Creators Update i obietnica wypuszczenia obrazu ISO (pierwszego od wersji 14986). Obraz jest już dostępny do pobrania za darmo - link znajdziecie poniżej.

Co nowego wnosi kompilacja 15002? Najważniejsze nowości to: panel podglądu kart i nowa funkcja zarządzania kartami, lista szybkiego dostępu z nowymi oknami, domyślna blokada niechronionej zawartości Flash i płatności online w Edge, foldery w menu Start, nowe menu Udostępnij, funkcja zrzutu wyznaczonego obszaru ekranu, poprawione rozmieszczanie i skalowanie ikon, gładsze animacje, sporo udogodnień dla Windows Ink, Ułatwień dostępu, Windows Defender i Cortany, zaktualizowana strona główna i podstrony Ustawień, wprowadzenie funkcji redukcji niebieskiego światła, wsparcie dla Surface Dial, poprawiona obsługa touchpada, zielony BSOD (GSOD), udogodnienia dla użytkowników Hyper-V i Windows Information Protection, możliwość odroczenia aktualizacji Windows Update do 35 dni, zwiększenie wydajności komputera i wreszcie zupełnie nowa strona programu Windows Insider.

Windows 10 - pobierz za darmo kompilację Insider Preview

Jedną z ciekawszych nowości, których nie można było doświadczyć aktualizując Windows 10 do wersji 15002, jest nowe doświadczenie OOBE - pierwszej konfiguracji systemu wraz z czytelnymi ustawieniami prywatności, które użytkownik powinien wybrać samodzielnie. Nowe doświadczenie instalacji opiszemy szerzej w oddzielnym artykule!

Windows 10 Insider Preview - Build 15002 można bezpłatnie pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads w edycjach podstawowej, Enterprise, Education, Home Single Language i Home China. Do wyboru mamy wersję 32-bit i 64-bit. Obraz możemy oczywiście pobrać w języku polskim. Wciąż dostępny jest też obraz jednego z wcześniejszych wydań - 14986.

Krzysztof Sulikowski
16 stycznia 2017, 14:29
1 763
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
16 stycznia 2017, 14:29
1 763
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.