Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Większa kontrola prywatności. Nowe ustawienia...

Większa kontrola prywatności. Nowe ustawienia w Windows 10

Gdy na rynek wchodził Windows 10, niektórzy użytkownicy zaczęli wyrażać obawy o swoją prywatność. Wiąże się to choćby ze zbieraniem danych telemetrycznych z kompilacji Insider Preview. Microsoft postanowił (nie po raz pierwszy) rozwiać wszelkie wątpliwości i zaoferować użytkownikom "więcej kontroli nad swoimi danymi". Odbędzie się to na dwóch frontach: w nowym panelu Twoja prywatność na stronie konta Microsoft oraz w nowej konfiguracji systemu przy pierwszym uruchomieniu.

Zacznijmy od nowych ustawień konta Microsoft. Po zalogowaniu na stronie account.microsoft.com/privacy zyskamy dostęp do danych, takich jak historia wyszukiwania, dane przeglądania, dane lokalizacji i Notes Cortany. Dane z tych obszarów można wyczyścić, by usunąć ślady naszej aktywności.

Po zalogowaniu na konto w zakładce Twoja prywatność pojawi się dokładny opis każdego z wymienionych obszarów, a w poszczególnych zakładkach możemy zarządzać przypisanymi do nich danymi. Microsoft zapowiada, że będzie "kontynuował dodawanie dalszych funkcjonalności i kategorii danych".

Drugim etapem jest dołączenie nowego doświadczenia pierwszej konfiguracji (OOBE) w aktualizacji Windows 10 Creators Update. Zastąpi ono aktualnie używane ekspresowe ustawienia. "Kiedy przenosicie się z Windows 7 lub Windows 8, albo wykonujecie czystą instalację Windows 10, nowe doświadczenie konfiguracji w jasny sposób wyświetli proste, lecz ważne ustawienia, z których będziecie musieli wybrać swoje preferencje, nim ruszycie dalej z instalacją. Jeśli już używacie Windows 10, wykorzystamy powiadomienia, byście mogli wybrać swoje ustawienia prywatności" - tłumaczy Terry Myerson.

Nim nowe doświadczenie pierwszej konfiguracji stanie się publiczne w kwietniowej aktualizacji Creators Update, będą mogli z niego korzystać użytkownicy kompilacji Insider Preview. Stanie się to możliwe prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, kiedy kompilacja 15002 ukaże się jako obraz ISO.

Krzysztof Sulikowski
11 stycznia 2017, 14:49
1 831
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 stycznia 2017, 14:49
1 831
Odsłony



Komentarze

Na te nowe ustawienia przy instalowanie systemu nie trzeba było czekać na obraz ISO. Wystarczyło, że po zainstalowaniu przywrócimy system do ustawień początkowych bez zachowania żadnych plików.
Daniel, 15 stycznia 2017, 11:50

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.