Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Ostatnia szansa, by pobrać Windows Movie Make...

Ostatnia szansa, by pobrać Windows Movie Maker

Jak być może niektórzy już wiedzą, Microsoft zamierza uśmiercić pakiet Windows Live Essentials, by zastąpić go aplikacjami uniwersalnymi w Windows 8 i Windows 10. Jeśli jednak uważacie, że podstarzały już nieco pakiet bardziej Wam odpowiada, macie dziś prawdopodobnie ostatnią szansę, by go pobrać ze strony Microsoft. O ile ostatnio aktualizowane w 2012 r. aplikacje Live Messenger, Poczta i Writer mają już dużo lepsze odpowiedniki, o tyle Galeria fotografii i program Movie Maker mogą okazać się niezwykle przydatne.

Wielu użytkowników dobrze wspomina zapoczątkowany w Windows 7 pakiet Windows Essentials, zawierający podstawowe aplikacje, takie jak klient e-mail, przeglądarkę graficzną, komunikator i edytor wideo. Na przestrzeni lat aplikacje doczekały się znacznych ulepszeń (ale już poza ramami pakietu) lub zostały wycofane z użytku, jak w przypadku Messengera. Windows Live Essentials został przemianowany na Windows Essentials, gdy porzucono markę Live. Ostatnia dostępna wersja pochodzi z 2012 roku.

Microsoft zapowiedział zakończenie wsparcia dla Windows Essentials z dniem 10 stycznia 2017 roku. Po tym czasie nie będzie już prawdopodobnie można pobrać pakietu ze strony producenta. Póki co, jest to wciąż możliwe. Instalator offline o rozmiarze 134 MB zawiera aplikacje Messenger, Poczta, Galeria fotografii, Windows Movie Maker, Writer i OneDrive. Warto przy tym dodać, że Galeria fotografii jest ciekawą i nieco lżejszą alternatywą dla wbudowanej w Windows 10 Przeglądarki fotografii systemu Windows czy aplikacji Zdjęcia.

Windows Essentials w polskiej wersji językowej wciąż jeszcze można pobrać z serwera Microsoft. Instalkę warto mieć na dysku, bowiem można ją wykorzystać w przyszłości także bez połączenia z Internetem.

Krzysztof Sulikowski
9 stycznia 2017, 16:03
3 046
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 stycznia 2017, 16:03
3 046
OdsłonyKomentarze

dzięki za info
cd, 9 stycznia 2017, 21:14
a synchonizacja poczty zostanie zachowana?
pos701, 10 stycznia 2017, 05:29

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.