Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Connected Vehicle Platform - poznaj...

Microsoft Connected Vehicle Platform - poznajemy kolejne szczegóły

Wczoraj pisaliśmy o BMW, Nissanie i Volvo, które na pokład swoich samochodów zamierzają wprowadzić Cortanę, Azure i Office 365. Pojawiła się też wzmianka o Connected Vehicle Platform, opracowywanej przez Microsoft platformie, którą producenci aut mogą dostosowywać do własnych wymagań. Dziś wiemy już więcej o planach firmy z Redmond.

Na trwających jeszcze targach Consumer Electronics Show 2017 Microsoft zaprezentował Connected Vehicle Platform, zestaw usług wbudowanych w chmurę Microsoft Azure i pozwalających producentom skonfigurować własne doświadczenia jazdy. Microsoft zaznacza, że nie jest to samochodowy system operacyjny czy ukończony projekt, a raczej "żywa i zwinna platforma, która zaczyna się w chmurze tworzącej podstawę, i która jest nastawiona na pięć głównych scenariuszy, określonych przez partnerów jako główne priorytety: predyktywne utrzymanie, poprawiona wewnątrz-samochodowa produktywność, zaawansowana nawigacja, wglądy klienta i pomoc w budowaniu możliwości jazdy autonomicznej". Wykorzystanie chmury spowodowane jest koniecznością przetwarzania dużych pakietów danych z wielu czujników i danych o użytkowaniu pojazdów.

Do rozwijającej się kategorii samochodów autonomicznych Microsoft - jak sam twierdzi - wchodzi nie jako konkurent, ale jako partner, udostępniający swoją technologię. Connected Vehicle Platform wejdzie w publiczną fazę poglądową jeszcze w 2017 r., wprowadzając do samochodu cały wachlarz technologii rodem z Redmond, wliczając w to wirtualnych asystentów, aplikacje biznesowe i inne narzędzia produktywne, w tym Cortanę, Dynamics, Office 365, Power BI i Skype dla Firm.

Widzimy, że samochody przestają być traktowane po prostu jako rzeczy, których zadaniem jest przetransportowanie nas z punktu A do punktu B, i coraz większą wagę przykłada się do tego, jak są w stanie wspomóc nas w codziennych aktywnościach. Połączone z siecią auta mogą ułatwić nam życie, pozwalając wykonywać zadnia w trasie (lub wykonując je za nas), by zaoszczędzić czas.

Krzysztof Sulikowski
6 stycznia 2017, 16:25
1 809
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 stycznia 2017, 16:25
1 809
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.