Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Insiders4Good - Windows Insider doczekał się ...

Insiders4Good - Windows Insider doczekał się bloga społecznościowego

W zeszłym roku Microsoft zapoczątkował #WINsiders4Good, inicjatywę powiązaną z programem Windows Insider i zrzeszającą entuzjastów, wspólnie rozwiązujących większe problemy przy użyciu oprogramowania i technologii. Przykładowym wydarzeniem był 'Create-A-Thon' w Londynie, na którym rozmawiano o sposobach wykorzystania Windows 10 i narzędzi programistycznych, by rozwiązywać problemy mieszkalnictwa w społecznościach lokalnych.

Jak twierdzi szefowa programu Windows Insider, Dona Sarkar (na zdjęciu poniżej), tego typu inicjatywy cieszą się wśród Insiderów dużą popularnością, a w 2017 r. program zacznie wyraźniej działać na dwóch frontach. Z jednej strony zostanie zachowana część testowa, która polega na opracowywaniu nowych buildów, dostarczaniu feedbacku i zgłaszaniu błędów, a z drugiej - Microsoft chce skonsolidować społeczność zaangażowanych Insiderów, którzy pragną "używać technologii, by w trwały sposób wpłynąć na świat". Z tego też powodu kampania #WINsiders4Good została przemianowana na #Insiders4Good - ma to podkreślić, że dobroczynność Insiderów nie skupia się wyłącznie na ulepszaniu Windows 10.

Nazwa to nie jedyne, co zmieniło się w ramach inicjatywy. Powstał też nowy blog, który służy de facto jako centrum działaczy programu. Insiders Blog wyróżnia się na tle choćby Windows Blog, który przy okazji wydań kolejnych buildów służył Donie Sarkar do dołączania raportów typowo społecznościowych. Nowy blog "skupi się bardziej na aspektach społecznościowych i projektowych" programu Insider, a istniejące wcześniej kanały będą nadal dostarczać informacji powiązanych z rozwojem samego systemu.

"Wielu z was pragnęłoby zbliżyć się do [naszego] zespołu inżynieryjnego i poznać w przejrzysty sposób to, jak pracujemy. Uwielbiamy to i w tym roku chcielibyśmy pracować z wami jeszcze bliżej. Zamierzamy dać wam więcej wglądu w to, co robi zespół, jak podejmowane są decyzje na poziomie inżynierii, jakie problemy obieramy za priorytet w danym tygodniu, jak możemy poprawić nasze procesy/narzędzia i wiele więcej rzeczy 'zza kulis'. Wszystko to rozpocznie się w przyszłym tygodniu, gdy wszyscy wrócą do biur, na kanały Windows, które znacie i kochacie" - dodaje Dona Sarkar.

Nowy Insiders Blog już rozpoczął swoją działalność. Zachęcamy do jego odwiedzin!

Krzysztof Sulikowski
2 stycznia 2017, 16:12
1 502
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 stycznia 2017, 16:12
1 502
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.