Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowy Office.com otrzymuje pierwszą poważną ak...

Nowy Office.com otrzymuje pierwszą poważną aktualizację

Microsoft ogłosił dziś rozpoczęcie wprowadzania aktualizacji Office.com, która rozpoczyna się w tym miesiącu i ma zakończyć się na początku przyszłego roku. Aktualizacja dotyczy nowej strony domowej Office 365, który oddano do użytku w kwietniu tego roku. Wśród nowości znalazł się uproszczony i odświeżony interfejs, podpowiedzi i łatwy dostęp do instalacji najnowszej wersji Office. Co w tym wszystkim zmieni grudniowa aktualizacja?

Office 365 funkcjonuje na 150 rynkach, dlatego pojęcie *standardowego użytkownika* nie ma już racji bytu. Z tego powodu pakiet powinien być lepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb. Odświeżona strona Office.com wyświetla teraz aplikacje, sortując je według częstotliwości użytkowania. Innymi słowy, im więcej korzystamy z danej aplikacji lub usługi, tym wyższe będzie jej miejsce na naszej liście.

Kolejną nowością są dodatkowe kontrolki na liście Ostatnio używanych dokumentów w trybie online. Dzięki nim użytkownicy mogą filtrować dokumenty według programu, w którym są otwierane - Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Ponadto jeśli często powracamy do któregoś z dokumentów, możemy przypiąć go do listy, by zawsze był pod ręką.

Nasze przeglądarkowe centrum dowodzenia w Office 365 pozwala szybko sprawdzić, co się dzieje. Dział zbliżających się wydarzeń z kalendarza umożliwia teraz dołączenie do konferencji Skype dla Firm za pomocą jednego kliknięcia. Mamy też większy wgląd w awatary kontaktów.

Ostatnia nowość dotyczy usługi Zadania. Office.com pozwala tworzyć, przeglądać i wykonywać zadania, które są automatycznie synchronizowane z Outlook na wszystkich naszych urządzeniach. Wystarczy kliknąć ikonę Zadań, by przejść do dalszych szczegółów.

Czy zmiany będą obligatoryjne? W dużej mierze tak. Uporządkowanych według częstotliwości użytkowania ikon (przynajmniej na razie) nie będzie można więc przestawić lub zmienić ich rozmiarów, jednak pojawią się nowe opcje, które przyspieszą nawigację w serwisie. Jeśli zaś chodzi o pozostałe sekcje, jeśli nie interesują nas dokumenty online, zadania i terminy, możemy je zwinąć za pomocą przycisku na odpowiednim pasku.

Krzysztof Sulikowski
29 grudnia 2016, 02:24
1 476
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 grudnia 2016, 02:24
1 476
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.