Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Game Mode poprawi wydajność gier w Windows 10...

Game Mode poprawi wydajność gier w Windows 10

Windows 10 od początku był przedstawiany jako system przyjazny graczom. Być może najlepiej te słowa zweryfikowały statystyki na Steamie, gdzie już blisko 50% graczy loguje się z Windows 10. Wygląda na to, że sprawy będą miały się jeszcze lepiej. W aktualizacji Creators Update ma pojawić się specjalny tryb dla graczy (Game Mode), który zwiększy wydajność komputera, traktując gry jako główny priorytet.

Sugestia o istnieniu nowego trybu pojawiła się w ostatniej (niepublicznej!) kompilacji Windows 10 Insider Preview: build 14997. Chodzi dokładnie o plik o nazwie gamemode.dll. Jak twierdzi odkrywca, WalkingCat, wygląda na to, że Windows dostosuje logikę alokacji zasobów (CPU, GPU etc.), by najwyższy priorytet nadać uruchomionej grze. Innymi słowy moc obliczeniowa komputera zostanie w większości przypisana grze i będzie już w dużo mniejszym stopniu współdzielona przez pozostałe procesy.

Mówiąc jeszcze prościej, Game Mode zoptymalizuje cały system operacyjny pod kątem gry, w którą w danym momencie gramy. Operacje, które pozostają nieistotne z punktu widzenia gry, zostaną wówczas zepchnięte na dalszy plan. Wszystko to jednak dopiero przypuszczenia. Choć plik istnieje w kompilacji 14997 (która do sieci trafiła nieoficjalnie), przypisywana mu funkcja nie jest jeszcze dostępna. Microsoft także nie wspomniał słowem na jej temat, choć miał ku temu niejedną okazję.

Game Mode będzie najwyraźniej zintegrowaną funkcją w Windows 10, a jej debiutu spodziewamy się w ramach Creators Update wiosną 2017 r. Pierwsze kompilacje Insider Preview o numeracji 15*** wystartują w styczniu - być może wtedy dowiemy się czegoś więdzej.

Krzysztof Sulikowski
28 grudnia 2016, 19:27
2 284
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 grudnia 2016, 19:27
2 284
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.