Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Instalujemy pierwsze kompozycje wizualne ze S...

Instalujemy pierwsze kompozycje wizualne ze Sklepu Windows

Gdy w październiku Microsoft zapowiedział Creators Update, na filmie promocyjnym wprawne oko mogło zauważyć kompozycje wizualne w Sklepie Windows. Temat do tej pory nie był w zasadzie poruszany, jednak w Sklepie pojawiły się już pierwsze kompozycje do pobrania. Przekonajmy się, jak wygląda pobieranie i instalowanie!

Kompozycje odmieniają tło pulpitu, kolory akcentowane i dźwięki. Jako pliki o rozszerzeniu .themepack można je pobierać na Windows 10 z wielu źródeł, jednak dopiero teraz proces ten uproszczono, wprowadzając kompozycje do Sklepu Windows. W ten sposób można je pobrać z bezpiecznego źródła za pomocą jednego kliknięcia... Przynajmniej tak ma być w przyszłości, bowiem na razie kompozycje zainstalujemy tylko w buildach Insider Preview i wymagane jest samodzielne kliknięcie odpowiedniego pliku. Poniżej przedstawimy sposób, jak można tego dokonać, ale najpierw zapraszamy do krótkiego obejrzenia efektów:

Jak zainstalować kompozycję w Windows 10 Insider Preview? Najpierw pobieramy jedną z dostępnych kompozycji ze Sklepu Windows:

Następnie samodzielnie przechodzimy do ukrytego katalogu C:/Program Files/Windows Apps, gdzie wyszukujemy katalog o nazwie podobnej do naszej kompozycji - w przypadku Dogs in Winter był to np. Microsoft.DogsinWinter_1.0.0.0_neutral_8wekyb3d8bbwe - po czym wchodzimy do katalogu Theme i uruchamiamy znajdujący się tam plik. Dużo łatwiej będzie jednak skorzystać z opcji Przeszukaj: w Eksploratorze plików, w której po prostu można wpisać ".themepack". Klikamy plik o takim rozszerzeniu i... gotowe. Kompozycja jest już zainstalowana, co zostanie nam pokazane w oknie Ustawienia > Personalizacja.

Microsoft nie zapowiedział jeszcze oficjalnie wsparcia dla kompozycji wizualnych ze Sklepu Windows, niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że pojawi się ono w Creators Update. Liczymy, że instalacja nie będzie już wymagała ręcznego uruchamiania plików i stanie się całkowicie zautomatyzowana - podobnie jak stało się to z rozszerzeniami do Microsoft Edge.

Krzysztof Sulikowski
20 grudnia 2016, 14:09
2 783
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 grudnia 2016, 14:09
2 783
Odsłony



Komentarze

Tapeta i zmiana koloru wiodącego? Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś więcej
SRX, 20 grudnia 2016, 16:20
Można zmienić dużo więcej, pobierając np. pliki o rozszerzeniu .theme, jednak już nie ze Sklepu Windows.
Krzysztof Sulikowski, 20 grudnia 2016, 16:55

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.