Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

View 3D Preview - nowa przeglądarka 3D w Wind...

View 3D Preview - nowa przeglądarka 3D w Windows 10

Zbliżamy się coraz bardziej do wyczekiwanej aktualizacji Creators Update, której jednym z głównych założeń jest zapewnienie łatwego dostępu do grafiki 3D. Prócz rozwijanej już od pewnego czasu nowej wersji Paint 3D nie może zabraknąć dedykowanej przeglądarki trójwymiarowych modeli. Taka aplikacja już powstała i można ją pobrać na Windows 10, o ile korzystamy z buildów Insider Preview. Poznajcie View 3D (Preview)!

O nowej aplikacji Microsoft poinformował na łamach Centrum opinii (Feedback Hub). View 3D - zgodnie z nazwą - "pozwoli każdemu z łatwością otwierać i oglądać modele 3D w Windows. Po prostu uruchom View 3D Preview i wybierz przycisk otwierania, a następnie nawiguj do wspieranego obiektu 3D na twoim komputerze, by oglądać, obracać we wszystkie strony i przybliżać obiekt. View 3D Preview wspiera aktualnie pliki w formatach .fbx i 3mf. Aplikacja wyświetla obecnie tekst w języku angielskim niezależnie od wersji językowej systemu, ale pracujemy nad tym" - pisze Microsoft.

Co ciekawe, opis w Sklepie Windows różni się nieco od tego w Centrum opinii: "Za pomocą View 3D Preview możesz z łatwością otwierać i dokonywać interakcji z modelami 3D na swoim PC. Używaj prostych kontrolek, by oglądać swoje pliki 3MF, PLY, FBX i STL pod wszystkimi kątami! Ta aplikacja jest obecnie dostępna dla Windows Insiderów pracujących w poglądowej wersji Windows 10 Creators Update (build 14800 lub wyższy)". O tym, że mamy do czynienie z wersją poglądową, możemy przekonać się praktycznie od razu. Długi czas uruchamiania, niedziałające często przyciski i brak wsparcia dla portalu Remix 3D (obecnie nie ma polskiej wersji językowej) to tylko wybrane mankamenty. Cóż, pozostaje liczyć na to, że aplikacja zostanie dopracowana - w końcu do tego służy program Windows Insider. Jeśli pójdzie w ślady Paint 3D Preview, którego pierwsza nieoficjalna wersja była toporna, nie mamy się raczej o co martwić.

View 3D Preview na urządzenia z Windows 10 i Windows 10 Mobile (x64, x86, ARM) pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Windows. Pamiętać należy, że aplikacja uruchamia się prawidłowo tylko w ostatnich kompilacjach z gałęzi Redstone 2 (Creators Update).

Krzysztof Sulikowski
9 grudnia 2016, 19:00
2 518
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 grudnia 2016, 19:00
2 518
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.