Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Home Hub - tak będzie wyglądać nowa funkcja r...

Home Hub - tak będzie wyglądać nowa funkcja rodzinna w Windows?

Jeszcze przed październikową konferencją Microsoft (gdzie pokazano m.in. Surface Studio i Windows 10 Creators Update) pojawiły się plotki o nowym produkcie, który miałby konkurować z Amazon Echo. Plotki okazały się fałszywe, gdy wyszło na jaw, że Home Hub jest po prostu funkcją w systemie. Z ostatniego raportu WindowsCentral możemy dowiedzieć się na jej temat nieco więcej.

Pierwsze konkretniejsze wzmianki na temat Home Hub pojawiły się w listopadzie, kiedy znaleziono fragment kodu z opisem funkcji Family Desktop: "funkcje rodzinne na waszych PC ułatwia wykonywanie typowych zadań bez konieczności logowania. Możecie także uzyskać szybki podgląd wszystkich rzeczy, których każdego dnia używa wasza rodzina, takich jak współdzielony kalendarz, listy, muzyka i nie tylko". Pojawiły się więc głosy, że Home Hub nie będzie odrębnym produktem sprzętowym, a raczej zorientowaną na funkcje rodzinne aplikacją w Windows 10, prawdopodobnie o końcowej nazwie Family Desktop. Z drugiej strony aplikacja może w urządzenie stricte rodzinne zamienić komputer PC, na przykład zestaw All-in-One. Jesteśmy przyzwyczajeni do logowania się na PC za pomocą indywidualnych kont użytkownika lub ewentualnie konta gościa. Home Hub wprowadzi kolejny rodzaj konta - wspólne konto domowe.

Konto domowe pozwoli na dostęp do wybranych funkcji bez 'rzeczywistego' logowania. Chodzi np. o współdzielony kalendarz, przypomnienia, wybrane aplikacje etc. Wspólny będzie też ekran powitalny, a na nim wyświetlane informacje z ustalonych źródeł. Ekran powitalny ma stanowić centrum doświadczenia Family Desktop, podobnie jak wciąż gotowa na polecenia głosowe Cortana. Być może zwróciliście uwagę na pomarańczowy kolor logo asystentki. Oznacza to, że działanie Cortany jest inne niż u użytkownika indywidualnego. Podobno funkcja nosi wewnętrzną nazwę "FamTana", co odnosi się do familijnego trybu pracy. Jeśli to prawda, Microsoft jest o krok do przodu w stosunku do np. Google Home.

Jak wynika z raportu, nie ma żadnych przeciwwskazań, by zewnętrzni partnerzy OEM tworzyli swoje własne urządzenia Home Hub, niemniej jednak ogólny zamysł Family Desktop jest zorientowany na tradycyjne PC lub zestawy All-in-One. Funkcja będzie po prostu działać na istniejących urządzeniach. Dodatkowe peryferia czy nawet samodzielne urządzenia będą więc raczej opcjonalne. Kiedy spodziewać się wejścia funkcji do Windows 10? Mówi się stopniowym wdrażaniu w Redstone 2, 3 i 4. Redstone 2 to Creators Update, przewidziany na marzec 2017 r., Redstone 3 to druga połowa 2017 r., a Redstone 4 - prawdopodobnie początek 2018 r.

Krzysztof Sulikowski
4 grudnia 2016, 19:04
2 136
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
4 grudnia 2016, 19:04
2 136
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.