Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Insider Preview wstrzymany do czasu wprowadze...

Insider Preview wstrzymany do czasu wprowadzenia Unified Update Platform (UUP)

Microsoft wstrzymał udostępnianie buildów Windows 10 Insider Preview w kręgach Slow i Fast, przygotowując się do całościowego wprowadzenia nowego mechanizmu dla przyszłych aktualizacji. Chodzi oczywiście o Unified Update Platform (UUP), który zadebiutował w mobilnym buildzie 14959 i miał zostać wkrótce wprowadzony dla PC.

UUP swoim działaniem przypomina niejako aktualizacje zbiorcze. Użytkownicy podczas aktualizowania pobierają tylko te zmiany, które wprowadzono od czasu ostatniej aktualizacji, a nie cały build. Pozwala to zmniejszyć o blisko 35% rozmiary pakietu do pobrania. UUP stanie się ogólnodostępne w wydaniu Creators Update, ale już teraz jest wprowadzane do kompilacji Insider Preview. Zanim to jednak nastąpi, Microsoft pauzuje dopływ nowych buildów.

"Stajemy się gotowi do startu wydawania buildów PC dla Insiderów z wykorzystaniem UUP. By się do tego przygotować, zamierzamy wstrzymać wszystkie buildy PC z kręgów Fast i Slow, poczynając od tego tygodnia (piątek 2.12). Zaczniemy udostępniać ostatnie buildy poprzez UUP, zaczynając od naszych wewnętrznych kręgów, a następnie Insiderom w zależności od kryteriów poszczególnych kręgów. Jesteśmy podekscytowani, udostępniając Insiderom buildy PC z użyciem UUP! Buildy mobilne nie podlegają [temu wstrzymaniu]" - pisze Dona Sarkar z programu Windows Insider.

Jak dodaje Brandon LeBlanc z programu Windows Insider, celem jest udostępnienie najbliższej kompilacji poprzez nowy model dostarczania. Co to oznacza dla użytkowników? Przede wszystkim znacznie skrócony czas pobierania aktualizacji (nowego builda) i jej instalowania. Poza tym nie zauważymy raczej żadnych zmian, jako że tradycyjny sposób aktualizowania przez Windows Update pozostaje taki sam.

Krzysztof Sulikowski
4 grudnia 2016, 13:45
1 887
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
4 grudnia 2016, 13:45
1 887
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.