Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Bot Framework teraz we współpracy z...

Microsoft Bot Framework teraz we współpracy z chmurą Azure

Microsoft nie tylko sam rozwija boty, ale i udostępnia swoją technologię, by podobne rozwiązania mogli tworzyć wszyscy zainteresowani deweloperzy. W tym celu powstał Microsoft Bot Framework, który pozwala programistom sięgać do istniejących już rozwiązań, jakimi jest choćby kilkanaście inteligentnych API - systemów rozpoznawania twarzy, zawartości zdjęcia, emocji, mowy, mówcy, analizowania tekstów i nie tylko. W tym miesiącu Bot Framework otrzymał kolejną aktualizację, która wprowadza nowości w dwóch kategoriach - pierwsza z nich dotyczy bezpośrednio Bot Framework, a druga - Azure Bot Service (Preview), nowej oferty powstałej we współpracy z zespołem Azure.

Co nowego w Bot Framework?

 • Otwartoźródłowa aplikacja Bot Framework Emulator jest teraz dostępna do pobrania z GitHub na urządzenia Mac, z Windows i Linux. Emulator jest środowiskiem do lokalnego testowania i debugowania wielu konfiguracji botów wraz z oprcją kontroli czatu przeglądarkowego.
 • Direct Line 3.0, czyli REST API pozwalające hostować bota w aplikacji lub witrynie, otrzymał aktualizację pod kątem najnowszego Bot Framework. Pojawiło się wsparcie dla wszystkich typów kart (audio, animacja i wideo) i aktywności (odtwarzanie, edytowanie, usuwanie).
 • Otwartoźródłowa kontrolka Web Chat - do pobrania z GitHub - jest zbudowana w oparciu o Direct Line 3.0 i zapewnia wysoką jakość interakcji z botami w sieci. Kontrolka zapewnia opcje personalizacji zgodnie z oczekiwaniami klienta i jest otwarta na poprawki i dalsze udoskonalenia przez społeczność open source. Jest też dostępna na tablicy w Bot Framework Developer Portal.
 • Aktualizacje dla Bot Builder SDK (dla Node.js i .NET) pozwalają botom prowadzić rozmowy w bardziej elastyczny sposób, np. poprzez wtrącenia i zmiany tematu w odpowiedzi na wywołane przez użytkownika zdarzenia. Ponadto .NET SDK zawiera poprawione rozumienie języka oparte na Cognitive Services (kognitywnych serwisach Microsoftu).
 • Bot może za pomocą jednego kliknięcia dołączyć do konwersacji w Microsoft Teams - nowej usłudze dla firm, która zaebiutowała na początku listopada.

Co nowego w Azure Bot Service (Preview)?

 • Uruchamianie botów w modelu skalowalnym w Azure - płacenie jedynie za faktycznie używane zasoby.
 • Łatwe rozpoczęcie pracy z szablonami Node.js i .NET, by tworzyć podstawowego bota, bota rozumiejącego język, bota dla formularzy lub bota proaktywnego.
 • Pisanie kodu bota za pośrednictwem przeglądarki w Azure, testowanie za pomocą kontrolki Web Chat lub korzystanie z ulubionego IDE/edytora kodu.
 • Konfiguracja kanałów rozmowy z poziomu Azure lub Bot Framework Developer Portal.
 • Ciągły rozwój poprzez zintegrowane wsparcie dla łańcuchów DevOps, GitHub, BitBucket i Visual Studio Team System.

Azure Bot Service (Preview) to nowa publiczna usługa w chmurze, łącząca Microsoft Bot Framework z zaufaną, skalowalną platformą Azure. Azure Bot Service pozwala na szereg nowych działań, które opisaliśmy powyżej. Portal w wersji poglądowej jest już dostępny online. Sprawdźcie go na stronie Azure Bot Service (Preview)!

Krzysztof Sulikowski
27 listopada 2016, 14:56
1 136
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 listopada 2016, 14:56
1 136
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.