Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Graph obchodzi pierwsze urodziny

Microsoft Graph obchodzi pierwsze urodziny

Microsoft Graph zadebiutował publicznie na zeszłorocznej konferencji Connect() i właśnie obchodzi pierwsze urodziny. Jest to usługa, która w jednym miejscu daje dostęp do wielu API z Office 365 i innych usług Microsoft w chmurze. Dzięki temu przesyłanie zapytań jest dużo bardziej uproszczone, niż gdyby istniała konieczność robienia tego w każdej aplikacji z osobna. Po roku publicznego istnienia usługi Microsoft opublikował kilka ciekawych faktów i spostrzeżeń.

Zacznijmy jednak od podstaw, jako że Microsoft Graph pozostaje wciąż świeżym i przez wielu jeszcze nieodkrytym rozwiązaniem. Platformy można używać, by:

  • Zyskać dostęp do danych z wielu usług chmurowych, takich jak Azure Active Directory, Exchange Online jako część Office 365, SharePoint, OneDrive, OneNote i Planner;
  • Nawigować pomiędzy osobami i relacjami;
  • Zyskać dostęp do inteligencji i wglądów w Microsoft Cloud (dla użytkowników komercyjnych).

Innymi słowy, za pomocą jednej strony można dotrzeć do profilu, plików, zdjęć, poczty, priorytetowych wiadomości, kalendarza, grup, konwersacji, powiązanych osób i plików, współpracowników, notatek i nie tylko. Obrazowe przedstawienie usługi pozwoli lepiej zrozumieć jej naturę:

Przejdźmy teraz do wniosków, które Microsoft opublikował w pierwszą rocznicę urodzin Graph. Od czasu premiery liczba użytkowników rosła o 35% z miesiąca na miesiąc i stworzono dotąd 47 tysięcy współpracujących z Graph zewnętrznych aplikacji. W samym tylko ostatnim miesiącu zawarto ponad miliard *transakcji* API. "Microsoft Graph rozszerzył zestaw scenariuszy, za które odpowiada, dodając wartość do OneDrive, SharePoint, Planner, Excel i OneNote. Zostały dodane inteligentne funkcje, pozwalające na uzyskanie wglądów w relacje i ważne pliki organizacyjne trybie ad-hoc - dotyczy to również usługi MyAnalytics (dawniej Delve). Microsoft Graph robi to wszystko, upraszczając doświadczenie dewelopera poprzez łatwe, przejrzyste API i bogaty zestaw deweloperskich SDK-ów" - tłumaczy dalej Microsoft.

Zainteresowanych użytkowników możemy zaprosić do samodzielnych testów Microsoft Graph na stronie https://graph.microsoft.io/en-us/.

Krzysztof Sulikowski
18 listopada 2016, 16:34
1 315
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
18 listopada 2016, 16:34
1 315
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.