Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Visual Studio for Mac - w końcu oficjalna zap...

Visual Studio for Mac - w końcu oficjalna zapowiedź

W miniony poniedziałek Microsoft *podobno* przez przypadek zaserwował nam niespodziankę w postaci przedwczesnej zapowiedzi Visual Studio dla komputerów Mac. Dość rozległy post miał ukazać się dopiero po zapowiedzi na konferencji Connect(), ale znalazł się na blogu kilka dni wcześniej, po czym został szybko usunięty. Z istniejącej kopii udało się wyłonić całkiem sporo informacji, które swoje oficjalne potwierdzenie znalazły dopiero dzisiaj.

I stało się! Visual Studio for Mac to teraz oficjalny produkt, który Microsoft charakteryzuje jako kompleksowe i ujednolicone miejsce na komputerach Mac, służące do rozwijania aplikacji .NET, także z udziałem technologii Android, iOS i .NET Core. IDE zawiera ten sam kompilator oparty na Roslyn, uzupełnianie kodu IntelliSense i doświadczenie refactoringu, którego można spodziewać się po Visual Studio. Firma dodaje, że deweloperzy mogą spodziewać się pełnej mocy języka C# 7, pełnych API .NET dla Androida, iOS, tvOS, watchOS i macOS, abstrakcji API Xamarin.Forms, która maksymalizuje możliwości udostępniania kodu, dostęp do tysięcy bibliotek .NET w NuGet.org oraz wysoko zoptymalizowanego kompilatora LLVM.

Budowanie natywnych aplikacji mobilnych i C# gwarantuje pełen dostęp do Xamarin dla Visual Studio. Pozwala to na współdzielenie kodu między platformami nawet w 90%, a także testowanie aplikacji przez jedno kliknięcie w Xamarin Test Cloud. Dzięki połączeniu z .NET Core i Azure możliwe jest zarządzanie całym projektem przy pomocy jednego języka, od serwera po użytkownika końcowego. VS for Mac - jak zaznacza Microsoft - łączy wszystko, co potrzebne, w jednym miejscu, wliczając w to funkcje wizualne, Intelilisense, refactoring, uniwersalne wyszukiwanie plików, typów, członków, poleceń i NuGetów. Ostatnim z ważnych punktów jest personalizacja tworzonych programów. Jest to możliwe dzięki integracji z zewnętrznymi repozytoriami źródłowymi, takimi jak Git, Subversion i setki tysięcy pakietów NuGet.

Visual Studio for Mac w wersji Preview można już teraz pobrać za darmo na komputery Mac ze strony www.visualstudio.com/vs/visual-studio-mac. Microsoft zapowiada, że dalsze rozszerzenia i funkcje będą dodawane w następnych miesiącach.

Krzysztof Sulikowski
17 listopada 2016, 00:45
1 100
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 listopada 2016, 00:45
1 100
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.