Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Visual Studio dla komputerów Mac (przedwcześn...

Visual Studio dla komputerów Mac (przedwcześnie) zapowiedziane

W tym tygodniu Microsoft poprowadzi konferencję deweloperską Connect(); 2016 w Nowym Jorku, ale już dziś wiemy o przynajmniej jednej zapowiedzi. Wszystko przez omyłkowe udostępnienie posta na blogu MSDN o wymownym tytule "Visual Studio for Mac - Introducing Visual Studio for Mac".

Post został szybko usunięty, jednak pozostała po nim kopia, co sugeruje, że Microsoft trochę pospieszył się z zapowiedzią - miała ona nadejść dopiero za parę dni, podczas nowojorskiej konferencji. Jak głosi wpis, "Na Connetc(); w listopadzie Microsoft uruchamia wersję preview Visual Studio dla Mac. To ekscytujące wydawnictwo, ewoluujące z mobilno-centrycznego Xamarin Studio IDE do prawdziwego mobile-first, cloud-first narzędzia deweloperskiego dla .NET i C#, oferującego doświadczenie deweloperskie Visual Studio dla komputerów Mac". Microsoft podkreśla, że Visual Studio for Mac jest odpowiednikiem Visual Studio dla Windows. Jeśli deweloper woli korzystać z macOS, w Visual Studio będzie się czuć jak w domu. Podobnie jak wersja dla Windows, pozwala uniknąć uruchamiania pełnego IDE i zostać przy Visual Studio Code, który pełni rolę samodzielnego i lekkiego edytora kodu.

Także w tym, co znajduje się pod powierzchnią, nowe wydanie jest zgodne z rodziną VS. Microsoft wymienia tu choćby IntelliSense, Roslyn Compiler Platform, MSBuild, wsparcie dla TextMate, ten sam silnik dla Xamarin i .NET Core, Xamarin.iOS i Xamarin.Android. "Kluczowa dla Visual Studio for Mac jest kompatybilność. Choć nowy produkt nie wspiera wszystkich typów projektów Visual Studio, informacją dla wtajemniczonych jest to, że wykorzystuje to samo rozwiązanie MSBuild i format projektu. Jeśli macie członków zespołu na macOS i Windows lub też sami przełączacie się między nimi, możecie bez przeszkód dzielić projekty między platformami. Nie ma potrzeby jakiejkolwiek konwersji lub migracji" - dodaje Microsoft.

Wpis na blogu Microsoft Developer Network zawiera dużo więcej szczegółów i przykładów, które mogą już teraz okazać się przydatne dla deweloperów. Oficjalnej zapowiedzi możemy spodziewać się w środę, kiedy Microsoft poprowadzi trzecią już edycję Connetc();.

Krzysztof Sulikowski
14 listopada 2016, 16:37
1 924
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 listopada 2016, 16:37
1 924
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.