Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Problemy z baterią w Surface Pro 3? Nowy firm...

Problemy z baterią w Surface Pro 3? Nowy firmware je rozwiąże

Minęło już trochę czasu, odkąd posiadacze Surface Pro 3 mogli pobrać aktualizację firmware'u. Ostatnia miała miejsce pod koniec sierpnia i była w dużej mierze adresowana do tych, którzy zgłaszali problemy z baterią w swoim tablecie. Po ich rozwiązaniu pojawiły się... kolejne zgłoszenia, w dodatku pochodzące od użytkowników, u których problem wcześniej nie występował. Czy nowy firmware w końcu to rozwiąże?

Pierwsza fala zgłoszeń dotyczyła baterii marki Simplo, a kolejna wiązała się już z bateriami LGC. Użytkownicy twierdzą, że baterie te wyczerpują się w kilka godzin od pełnego ładowania lub w ogóle nie chcą się ładować, przez co z tabletu można korzystać jedynie, gdy jest podłączony do gniazdka. Istnieją podejrzenia, że problemy z LGC rozpoczęła właśnie sierpniowa aktualizacja, która miała rozwiązać wcześniejsze kwestie. Pod koniec września Microsoft powiedział, że jest w trakcie identyfikacji problemu i pracuje nad rozwiązaniem. Teraz, po upływie blisko siedmiu tygodni poprawka jest gotowa.

Jeśli nadal doświadczacie problemów z baterią w Surface Pro 3, dzisiejsza aktualizacja firmware'u powinna je rozwiązać. Microsoft twierdzi, że aktualizacja poprawia komponent odpowiedzialny za adekwatne zgłaszanie pojemności baterii. W dalszych wyjaśnieniach przeczytamy, że "Na pewnej liczbie egzemplarzy Surface Pro 3 pojawił się błąd, skutkujący błędnym zgłaszaniem pojemności baterii, zdolnej do pełnego naładowania. Gdy to następuje, system nie ładuje baterii do pełna, a Surface nie może funkcjonować na zasilaniu bateryjnym".

Po zainstalowaniu aktualizacji Surface Pro 3 powinien już prawidłowo rozpoznawać pojemność baterii i zgodnie z tym ładować ją do pełna. Warto wiedzieć, że poprawa może nastąpić dopiero po kilku cyklach ładowania. Aktualizację pobierzemy wchodząc do Ustawień > Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update. Nowy firmware powinien widnieć pod nazwą System Firmware Update - 11/7/2016.

Krzysztof Sulikowski
10 listopada 2016, 20:43
1 294
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 listopada 2016, 20:43
1 294
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.