Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Access powraca do Office 365 Busine...

Microsoft Access powraca do Office 365 Business

Microsoft ogłosił powrót Access do Office 365 w planach Business i Business Premium. Oprogramowanie do zarządzania bazami danych jest już dołączone do subskrypcji ProPlus, E3 i E5, a także planów konsumenckich, takich jak Personal i Home.

Prócz dołączenia aplikacji Access pojawią się dodatkowe łącza dla użytkowników planów ProPlus, E3 i E5. Wśród nich znajdziemy OData Feed, Dynamics CRM, Salesforce i Amazon Redshift. W publicznym wydaniu Office 365 aktualizacje wejdą w życie na początku 2017 roku. Jeśli zaś chodzi o sam Access, do planów Business/Business Premium wejdzie on w najbliższej aktualizacji, przewidzianej między początkiem grudnia a końem stycznia. Użytkownicy, którzy wybrali opcję Deferred Channel, nowy program w pakiecie ujrzą dopiero w czerwcu.

Jak wyjaśnia Microsoft, "Access jest świetnym rozwiązaniem do zarządzania bazami danych dla małych firm, ponieważ zbiera i przechowuje dane, dostępne na urządzeniach desktop - bez konieczności wsparcia administratora IT. Access pozwala użytkownikom rozwijać biznesowe aplikacje, wprowadzać i analizować dane z wielu źródeł, a także śledzić dowolny rodzaj danych - od listy kontaktów klientów po zarządzanie listami dóbr wartościowych". Firma jest zdania, że firmy wszystkich rozmiarów doceniają wartość analityki danych, która pozwala informować osoby decyzyjne, jak również zgłaszają potrzebę dostępu do środowiska bazodanowego. Microsoft Access ma spełniać obie te funkcje, pozwalając wprowadzać, organizować i udostępniać dane, a także tworzyć raporty uwzględniające cenne spostrzeżenia.

W nieco dalszej przyszłości Access wejdzie też do planów Office 365 ProPlus, E3 i E5. Microsoft nie podał jeszcze spodziewanego terminu aktualizacji.

Krzysztof Sulikowski
5 listopada 2016, 13:10
1 237
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 listopada 2016, 13:10
1 237
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.