Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft udostępni deweloperom API dla Surfa...

Microsoft udostępni deweloperom API dla Surface Dial i Creators Update

Jako że powoli zbliżamy się do kolejnej dużej aktualizacji Windows 10 - Creators Update, a ponadto Microsoft zademonstrował nowe urządzenie wskazujące - Surface Dial, czas na możliwość zaadresowania ich przez deweloperów. Nowe kompilacje poglądowe Windows 10 (Redstone 2) wkrótce zostaną wzbogacone o prezentowane na wczorajszej konferencji funkcje, co ma znaczenie przede wszystkim dla użytkowników końcowych. Deweloperzy także otrzymają odpowiednie zestawy narzędzi, by swoje aplikacje łączyć z nowymi funkcjonalnościami w systemie i nowym urządzeniem dla profesjonalistów.

Microsoft ponownie podjął temat nowości, które zademonstrowano wczoraj. W nowym wideo usłyszymy Kevina Gallo, CVP działu Windows Developer, który przytacza funkcje w Creators Update i wyjaśnia, w jaki sposób deweloperzy mogą nawiązać z nimi interakcję. Na nagraniu poniżej wyróżniają się przede wszystkim trzy tematy: 3D w Windows 10 i pierwsze (warto dodać, że przystępne cenowo) zestawy VR/MR współpracujące z Windows 10 Creators update; możliwość skupienia najważniejszych kontaktów w jednym miejscu dzięki funkcji MyPeople; Surface Dial - nowe urządzenie wskazujące kompatybilne z urządzeniami Surface i rozszerzającą tradycyjny zestaw peryferiów (klawiatura, mysz, pióro, ekran dotykowy) o nowy rodzaj interakcji. Surface Dial pozwala na dostosowanie swoich zadań w odniesieniu do aplikacji i kontekstu. Jego API będzie współpracować zarówno z Universal Windows Platform (UWP), jak i Win32.

Na razie wiadomo, że Surface Dial jest zgodny z Surface Studio, Pro 3, Pro 4, Book i prawdopodobnie również przez wydawane w przyszłości urządzenia Surface. Co z innymi urządzeniami? Takie wsparcie raczej się nie pojawi, jednak Microsoft - w myśl demokratyzacji nowych technologii - zachęca producentów do budowania podobnych rozwiązań. "Współpracujemy aktywnie z partnerami nad ich własnymi formami ekspresji idei. Włożyliśmy w rozwój tego wiele R&D [prac badawczo-rozwojowych]. Zamierzamy wypróbować wiele pomysłów i poważnie rozwinąć niektóre z nich. Należy tu znów powiedzieć, że cała ta technologia jest dostępna dla naszych partnerów. Z nadzieją czekam na partnerów, którzy wezmą jej części i stworzą swoją własną ekspresję dla swoich własnych klientów" - powiedział Terry Myerson, szef działu Windows.

Myerson został też zapytany o idee, stojące za nietypową formą Surface Dial. Chodzi tu o "wejście w pełni kreatywną strefę". Szef działu Windows dodaje też, że firma "nie ma specjalnych planów, by zamienić tradycyjne menu na menu obrotowe" w Windows, niemniej jednak będą one obecne "w specyficznych miejscach, gdzie poczuć można, że idealnie tam pasują".

Krzysztof Sulikowski
27 października 2016, 19:06
1 660
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 października 2016, 19:06
1 660
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.