Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Book i7 - najpotężniejszy laptop na r...

Surface Book i7 - najpotężniejszy laptop na rynku?

Po godzinnej prezentacji najważniejszych nowości w zbliżającej się aktualizacji Windows 10 Creators Update nadszedł czas na drugą część dzisiejszej konferencji. Na scenie jest ponownie Terry Myerson, który mówi o innowacyjnych kategoriach, w których swój wkład ma Microsoft - Surface, Xbox, HoloLens. To według Terry'ego coś więcej niż produkt - urządzenia te wykraczają poza istniejące konwencje i rozszerzają doświadczenie użytkowania. Terry zaprasza na scenę Panosa Panaya, lidera Microsoft Devices. Tak, czujemy, do czego to zmierza!

Panos zaczyna od przytoczenia kilku historii. Przytoczyć tu można choćby scenariusz sprzed kilku lat, gdy udając się do sklepu i rozmawiając ze sprzedawcą, zastanawiamy się, czy wybrać tablet, czy może laptop, w zależności od tego, do czego potrzebne nam urządzenie. "Od czasu Surface Pro 3 taka sytuacja to przeszłość" - mówi Panos. Kategoria 2-w-1 połączyła dwie wcześniej odrębne kategorie. Panos przypomina też o zeszłorocznej demonstracji Surface Book. Dziś - jak mówi lider Microsoft Devices - Surface Book wyróżnia się największym współczynnikiem zadowolenia klientów nie tylko pośród urządzeń z Windows 10, ale też przebija pod tym względem MacBooka. Dlaczego tak jest? Ponieważ urządzenia Surface odpowiadają na potrzeby ludzi. Panos mówi też o kolejnym rodzaju feedbacku, pochodzącym od graczy: "Chcą więcej FPS-ów. Po prostu tego chcą". Tego samego oczekują inżynierowie, którzy "nie chcą żadnych lagów. Zero!". Ludzie oczekują też wyższej żywotności baterii.

Tak powstał Surface Book i7 - najpotężniejszy w swej rodzinie produktów. Ma on 2-krotnie mocniejszą grafikę - to trzy razy więcej niż MacBook Pro 13".

Zmienił się jednak nie tylko procesor i wydajność graficzna. Nowy design wnętrza wprowadza dodatkowy układ chłodzący, co pozwala na jeszcze mocniejszą pracę. Surface Book i7 ma też mocniejszą baterię, która pozwala na 16 godzin pracy na jednym cyklu ładowania.

Jak mówi Panos, przy tym poziomie mocy obliczeniowej i baterii jest to najpotężniejszy laptop na rynku. Została też ujawniona jego cena. Przedsprzedaż zaczęła się dzisiaj, a do odbiorców trafi w listopadzie. Cena wynosi 2399 dolarów (ok. 9520 zł). Jest to opcja dla zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują bezkompromisowych parametrów. "Chcecie posłuchać o nowym produkcie?" - dodaje Panos. Odpowiedź jest chyba oczywista! Wracamy do Was za moment z kolejną zapowiedzią!

Krzysztof Sulikowski
26 października 2016, 19:33
1 473
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 października 2016, 19:33
1 473
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.