Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Creators Update - łatwiejszy konta...

Windows 10 Creators Update - łatwiejszy kontakt ze znajomymi

W trzeciej części zapowiedzi Windows 10 Creators Update mowa będzie o tym, jak system pozwoli na szybszy dostęp do priorytetowych kontaktów - znajomych, przyjaciół i współpracowników. Więcej o tym opowie Allison O'Mahoney z działu Windows.

Prezentacja rozpoczyna się od popularnej funkcji w Windows - udostępniania. W nowej aktualizacji najważniejszych znajomych można będzie przypiąć do paska zadań (jak widać na kadrze poniżej) i aby udostępnić im plik lub obiekt z aplikacji, wystarczy go przeciągnąć i upuścić na ikonie kontaktu.

Po przeciągnięciu uruchomi się panel udostępniania, w którym możemy dodać wiadomość i kliknąć przycisk Wyślij. W taki sposób można błyskawicznie udostępnić dokument, obraz, wideo, film, prezentację lub inny plik bez konieczności uruchamiania innych aplikacji - komunikatorów czy klienta e-mail. Wszystko to jest zintegrowane z Windows 10.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by udostępniać zawartość z poziomu aplikacji - np. Zdjęcia. Do filmiku można dodać adnotacje (Windows Ink) i kliknąć przycisk Udostępnij. Będą tam widoczne najważniejsze osoby, które dodaliśmy do listy My People (tak obecnie nazywa się funkcja). Tam także można dodać wiadomość i udostępnić zawartość paroma kliknięciami.

Allison mówi o problemie, którego doświadczają osoby ze sporą listą kontaktów. Bywa, że wiadomości od najważniejszych znajomych zatracają się wśród tony wiadomości, przez co możemy je przeoczyć. Jak sobie z tym radzić? Windows 10 zbierze kontakty z wielu aplikacji i umieści najważniejsze osoby w jednym miejscu. Zintegrowane będą na początku aplikacje Poczta, Skype, Skype dla Firm, obsługa SMS z Windows Phone i Androida. Zostanie też dodana obsługa rozszerzeń od dostawców zewnętrznych komunikatorów. Gdy otrzymamy wiadomość od jednej z osób z listy, pojawi się powiadomienie nad paskiem zadań. Po kliknięciu wiadomości rozwinie się lista komunikatora przypisana do wybranej ikony. Z tego poziomu można też błyskawicznie przełączać się między listą wiadomości ze Skype i Poczty, przeglądać i odpowiadać na wiadomości:

To najważniejsze, co będzie można uczynić, by nie przegapić wiadomości od osób, które cenimy najbardziej. Funkcje te trafią do Windows 10 w zbliżającej się aktualizacji Creators Update. Co jeszcze przygotował Microsoft? Zostańcie z nami, bowiem już za parę chwil napiszemy o wielkiej zapowiedzi z rodziny Surface!

Krzysztof Sulikowski
26 października 2016, 19:03
2 157
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 października 2016, 19:03
2 157
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.