Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Creators Update - co potrafi nowa ...

Windows 10 Creators Update - co potrafi nowa wersja Paint?

Na początku 2017 r. wszyscy użytkownicy Windows 10 otrzymają bezpłatnie nową aktualizację o nazwie Creators Update. Mocnym akcentem są tu możliwości twórcze na czele ze światem 3D dla każdego. Przed chwilą usłyszeliśmy zapowiedź nowej wersji słynnej aplikacji Microsoft - Paint 3D. Teraz zobaczymy, co potrafi!

Paint uchodził zawsze za trywialną wręcz aplikację do prostej edycji plików graficznych. Wizerunek ten to już przeszłość. Paint 3D nie tylko wspiera grafikę trójwymiarową, ale pozwala też w prosty sposób edytować grafikę rastrową (np. zdjęcia w formacie JPG). Na demonstracji widzimy zamianę zdjęć z wakacji w trójwymiarową pamiątkę. Megan Saunders jednym kliknięciem (czy raczej dotknięciem piórem Surface Pen) usuwa najpierw tło z jednego zdjęcia (co widzicie na kadrze poniżej), a następnie wprowadza nowe elementy.

O jakim elemencie mowa? Oczywiście o zeskanowanym przed chwilą za pomocą smartfona trójwymiarowym zamku z piasku! Jedno kliknięcie i już znajduje się on w aplikacji Paint 3D.

Na tle trójwymiarowego zamku Megan osadza płaski wycinek przedstawiający jej córki. Przypomina nam to nieco sprite'y, które pojawiały się w pierwszych grach 3D w latach 90'. W dalszej części widzimy nowy portal społecznościowy z pracami i elementami do pobrania. Megan szuka modelu drzewka. Przedstawiony jest nowy portal - remix3D.com.

Megan zwraca uwagę, że na łamach portalu znajdują się obiekty stworzone w grze Minecraft. Mamy tu kolejną ważną wiadomość - Windows 10 Creators Update wprowadzi możliwość zapisywania obiektów z gry na portalu, a także drukowania ich w 3D.

Do społeczności remix3D.com dołączył SketchUp, oprogramowanie i społeczność twórców grafiki 3D. Wracamy jednak do tworzonego przez Megan projektu. Ważnym punktem jest bezpośrednia integracja portalu z aplikacją Paint 3D. Autorka dodała gotowy model drzewka z biblioteki online, a także ręcznie narysowała chmurę, która za pomocą natywnego narzędzia w Paint 3D natychmiastowo zostaje przekształcona w obiekt 3D, który można obracać i modyfikować.

Widzimy też wykorzystanie tradycyjnie dwuwymiarowych narzędzi, takich jak pędzle czy naklejki, których można używać bezpośrednio do malowania na obiektach 3D i dodawania płaskich elementów, które zostają osadzone w przestrzeni trójwymiarowej. Całą widoczną tu scenę można dowolnie obracać, tak samo jak poszczególne elementy. Pracę można udostępnić na osi czasu Facebooka, by była widoczna jako (domyślnie) obracający się obiekt, którym dodatkowo można manipulować.

Paint 3D jest dowodem na to, że grafika trójwymiarowa może być dostępna dla każdego i nie musi wymagać znajomości skomplikowanych programów, z którymi ścierają się profesjonaliści. Co jeszcze wniesie zbliżająca się aktualizacja Creators Update? O tym za chwilę!

Krzysztof Sulikowski
26 października 2016, 17:06
2 214
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 października 2016, 17:06
2 214
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.