Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Creators Update - świat 3D dla wsz...

Windows 10 Creators Update - świat 3D dla wszystkich i nowy Paint 3D

Przed momentem wystartowała październikowa konferencja Microsoft, na której mamy już pierwszą zapowiedź. Jest to zbliżająca się aktualizacja Windows 10 o nazwie Creators Update. Wiele wskazuje na to, że jest to oficjalna nazwa dla gałęzi Redstone 2, testowanej obecnie w programie Windows Insider. Terry Myerson przedstawił trzy kluczowe zagadnienia - skupienie się na rzeczywistości połączonej, 4K w grach i broadcastingu, a także szybszy sposób kontaktu z ludźmi. Zaczynamy od charakteryzacji punktu pierwszego.

O wsparciu dla mixed reality w Windows 10 opowiada Megan Saunders z Microsoft. Mówić będzie o tym, jak każdy będzie mógł doświadczać, tworzyć i udostępniać 3D. Widzimy prezentację nowej wersji aplikacji Paint, którą dane nam już było przetestować. Paint zostanie wyposażony w szerokie wsparcie dla grafiki 3D. Skoro w świecie rzeczywistym działamy w trzech wymiarach, Microsoft chce to samo przenieść do świata wirtualnego i... połączyć go ze światem rzeczywistym za pomocą urządzeń z Windows 10.

Z badań wynika, że dzisiejsza młodzież jest bardziej twórcza od poprzednich generacji. Jeśli chcemy dać dostęp do świata 3D dla każdego - przekonuje Megan Saunders - proces jego tworzenia musi być tak prosty, jak robienie zdjęć lub kręcenie wideo na telefonie. Widzicie, do czego to zmierza? Megan pokazuje przykład - zamek z piasku. Zwyczajnie możemy go sfotografować lub nakręcić filmik, ale wciąż będzie to płaski obiekt cyfrowy. Spójrzmy na to z nowej perspektywy!

Powyżej widzicie Windows Capture 3D Experience. Smartfon z Windows 10 Mobile działa tu jak przenośny skaner 3D. W taki sposób można błyskawicznie przenieść praktycznie dowolny obiekt do świata wirtualnego jako trójwymiarowy model. Megan zapowiada, że funkcja ta będzie w bliskiej przyszłości dostępna dla wszystkich urządzeń wyposażonych w kamerę.

A co, jeśli pójść dalej? Model 3D sam w sobie nie jest wiele wart - potrzeba oprogramowania, by go oglądać i modyfikować. Mamy tu kolejną oficjalną zapowiedź - Paint 3D.

Część z nas mogła już przetestować wczesną wersję Paint 3D. Dla tych, którzy nie mieli tej okazji, Megan Saunders przygotowała własną demonstrację. Za moment zobaczycie, co potrafi nowa wersja tej liczącej blisko 30 lat aplikacji!

Krzysztof Sulikowski
26 października 2016, 16:40
1 689
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 października 2016, 16:40
1 689
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.