Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft pozbywa się kolejnej usługi spod sz...

Microsoft pozbywa się kolejnej usługi spod szyldu Lumia

Microsoft szlaki pod nadchodzące urządzenia z serii Surface, jednocześnie dając wszystkim do zrozumienia, że dni marki Lumia są policzone. Do tej pory przez część konsumentów kojarzona z Nokią marka zostanie zastąpiona przez coś prostszego i bardziej rozpoznawalnego - być może z Microsoft lub Windows w tytule. Dziś firma wygasiła wsparcie dla jednej z aplikacji - Lumia Offers - która pozwalała choćby uzyskać darmową stację dokującą Microsoft Display Dock i roczną subskrypcję Office 365 przy zakupie telefonu Lumia 950 XL.

Lumia Offers była oficjalną aplikacją Microsoft Mobile dla smartfonów Lumia, która wyświetlała "najlepsze aktualne oferty promocyjne od firmy Microsoft i naszych partnerów. Oferty będą dostępne tylko dla wybranych urządzeń i w wybranych sklepach". Dawniej owe promocje, oferowane w okolicach premiery nowych smartfonów, można było śledzić za pośrednictwem właśnie tej aplikacji. Dziś jest to trudne z dwóch powodów. Po pierwsze, aplikacja utraciła właśnie wsparcie. Po drugie, Microsoft i tak od dłuższego czasu nie wydaje nowych smartfonów i nie wygląda, by szybko miało się to zmienić.

Po uruchomieniu aplikacji przeczytamy teraz następujący komunikat: "Mamy teraz nowy dom w Sklepie Windows. Zintegrowaliśmy nasze oferty i promocje w Sklepie Windows. Sprawdźcie go, by znaleźć najnowsze i najlepsze aplikacje, gry, muzykę, filmy, TV i nie tylko". Lumia Offers nie dostarczy już więc żadnych nowych promocji, ale na te wciąż można się załapać w Sklepie Windows. Przy zakupie Lumii 950 lub 950 XL wciąż można otrzymać bez dodatkowych opłat stację dokującą Microsoft Display Dock. Aktualnie jest to jedyna tego typu oferta.

Nie tak dawno temu Microsoft pozbył się jeszcze jednej aplikacji o nazwie Lumia Highlights (dawniej jako Nokia Care i Lumia Help + Tips). Będąca spuścizną po przejętym dziale usług i urządzeń Nokii aplikacja dostarczała artykułów, porad i ofert, kierowanych do posiadaczy smartfonów Lumia. Od początku października nie pojawia (i już nie pojawi się) tam nic nowego, a aplikacji tej, podobnie jak Lumia Offers, nie można już pobrać ze Sklepu.

Krzysztof Sulikowski
25 października 2016, 15:17
1 660
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 października 2016, 15:17
1 660
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.