Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Redstone 2 jako wersja 1703 w marc...

Windows 10 Redstone 2 jako wersja 1703 w marcu 2017 r.?

Microsoft zobowiązał się do wydawania dwóch głównych wydań Windows 10 rocznie (poczynając od 29 lipca 2015 r.) i jak dotąd słowa dotrzymuje. Mieliśmy już więc wydanie RTM, wersję 1511 z listopada i rocznicową wersję 1607, znaną jako Anniversary Update. Następna w kolejce aktualizacja to Redstone 2, której gałąź testują obecnie Insiderzy. Nie jest do końca wiadomo, kiedy owo wydanie stanie się publiczne, jednak Microsoft wspominał o pierwszej połowie przyszłego roku. Najnowsze doniesienia wskazują na marzec. Co dalej?

Windows traktowany jest jako usługa (Windows-as-a-Service). Model ten zakłada częste aktualizacje (w tym aktualizacje zbiorcze), a także główne aktualizacje, zmieniające numer builda. Te mają ukazywać się dwa razy do roku, co jest ogromnym krokiem naprzód choćby w porównaniu do Service Packów z dawnych wersji Windows. Obecnie testujemy w ramach programu Windows Insider gałąź Rs2. Kiedy nastąpi wydanie publiczne? Najnowsze fakty wskazują na marzec 2017 r. Windows 10 w tej wersji ma być więc oznaczony numerem 1703.

Jak wynika z jednego wpisu zawartego w Edytorze zasad grupy w kompilacji 14946, sam Microsoft odnosi się do "Windows 10 Version 1703". Podobne odniesienie znajduje się też w innym ukrytym pliku systemowym. Oczywiście nie jest to koniec rozwijania Windows 10. Dziś mówi się już o Redstone 3, a nawet... Redstone 4. Kolejne główne aktualizacje mają nadejść latem przyszłego roku (być może z okazji drugiej rocznicy urodzin systemu) i w 2018 roku. Każda z tych aktualizacji ma być na swój sposób przełomowa. Choć wciąż mówimy o perspektywie 2-letniej, trudno o jakiekolwiek konkrety.

Tak czy inaczej od premiery Redstone 2 dzieli nas około pół roku. Nie oznacza to bynajmniej, że dopiero wówczas poznamy zawartość aktualizacji. Praktycznie wszystkie nowości funkcjonalne i poprawki będą (i już są) ustawicznie dodawane do kompilacji Insider Preview, które testujemy od samego początku istnienia programu.

Krzysztof Sulikowski
14 października 2016, 19:00
4 475
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 października 2016, 19:00
4 475
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.