Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview: co nowego w build...

Windows 10 Insider Preview: co nowego w buildzie 14946?

Dziś ukazała się kompilacja 14946 przeznaczona dla użytkowników Windows 10 i Windows 10 Mobile Insider Preview w kręgu Fast i gałęzi Rs2. Jest to bezpośrednia następczyni kompilacji 14942. Choć dzieli je niecały tydzień różnicy, mamy do czynienia z całkiem niezłym pakietem nowości funkcjonalnych i naniesionych poprawek. Tradycyjnie już zaczniemy od wydania dla PC. W dalszej kolejności dokładnie opiszemy też zmiany w wydaniu Mobile.

Nowości funkcjonalne w kompilacji 14946 dla PC

Personalizacja doświadczenia touchpada: w zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił postępy w pracach nad ulepszeniem doświadczenia obsługi touchpada. Dziś możemy już obserwować tego efekty. Gdy udamy się do aplikacji Ustawienia > Urządzenia > Mysz i płytka dotykowa, znajdziemy tam nową sekcję zatytułowaną "Inne gesty". Znajdują się tam podstawowe opcje personalizacji touchpada dla gestów z użyciem trzech lub czterech palców. Istnieje też możliwość spersonalizowania gestu stuknięcia, by odpowiadał za wywołanie Cortany, Centrum akcji, odtwarzania/pauzy lub działał jak środkowy przycisk myszy (zwykle jest to kliknięcie pokrętłem). Gest szybkiego przeciągnięcia w lewo lub w prawo może z kolei odpowiadać za przełączanie się do poprzedniej/następnej uruchomionej aplikacji lub do pulpitu wirtualnego.

Microsoft dodaje, że część Insiderów (i użytkowników zaawansowanych) chce jeszcze wyższego poziomu kontroli i właśnie dla nich przygotowano stronę z Zaawansowaną Konfiguracją Gestów. Dostęp do niej zyskacie, klikając odnośnik na dole strony Mysz i płytka dotykowa.

Strona ta zawiera więcej opcji konfiguracji wraz z możliwością przypisania gestów do odtwarzania poprzedniego/następnego utworu, tworzenia/kasowania pulpitu wirtualnego lub przełączania się między oknami. Ponadto na stronie Mysz i płytka dotykowa znajdują się diagramy, które reprezentują konkretne gesty, dzięki czemu trudniej o pomyłkę. Microsoft dodaje, że rozwiązał ostatnie problemy ze zbyt czułym touchpadem, niemniej w buildzie 14946 występuje jeden konkretny błąd - gest przeciągnij-i-upuść może być rozpoznany jako kliknięcie prawym przyciskiem.

Zaktualizowana strona Wi-Fi w Ustawieniach: Microsoft kontynuuje proces ujednolicania Ustawień w wydaniach PC i Mobile. Na stronie Ustawienia > Sieć i Internet > Wi-Fi, gdy Wi-Fi jest wyłączone, możemy ustawić jego automatyczne włączenie z opóźnieniem godzinnym, 4-godzinnym lub całodniowym. Domyślnie ustawiona jest opcja manualna - Wi-Fi nie będzie włączać się samoczynnie, gdy użytkownik je wyłączy.

Są to wszystkie nowości funkcjonalne w kompilacji 14946 dla PC. Za moment przejdziemy do zestawienia wprowadzonych poprawek i znanych błędów, a w dalszej kolejności do wydania mobilnego. Przy okazji zachęcamy do śledzenia naszej Listy kompilacji Windows 10, w której prowadzimy skrupulatne zestawienie wszystkich do tej pory wydanych buildów wraz z odnośnikami do zestawień nowości funkcjonalnych, poprawek i galerii.

Krzysztof Sulikowski
13 października 2016, 23:34
1 831
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 października 2016, 23:34
1 831
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.