Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Żółte karteczki coraz inteligentniejsze. Nowa...

Żółte karteczki coraz inteligentniejsze. Nowa aktualizacja dla Sticky Notes

Sticky Notes to jedna z natywnych aplikacji w Windows 10, która choć niepozorna, potrafi zwiększyć naszą produktywność a nawet bezpieczeństwo. Zamiast zapisywać informacje i bazgroły na karteczkach, które następnie przyklejamy, gdzie się da, możemy skorzystać z podobnego rozwiązania w świecie wirtualnym. Aplikacja wspiera i rozpoznaje pismo odręczne, a zapisane informacje można wykorzystać w innych programach za pomocą jednego kliknięcia.

Dziś aplikacja otrzymała uaktualnienie w ramach programu Windows Insider w kręgu Fast. Sticky Notes w wersji v1.1.41 wprowadza wsparcie dla czcionek o naprawdę kompaktowych rozmiarach oraz równie kompaktowych okienek dla mini-notek. Co jeszcze oferuje nam aplikacja?

 • Tworzenie notatek - prosty i inteligentny interfejs Sticky Notes pozwala zapisywać wszystkie rodzaje notatek, zarówno tych krótkich, jak i bardziej złożonych.
 • Dostęp przez jedno kliknięcie - za pomocą jednego kliknięcia piórem Surface Pen można wywołać całą przestrzeń roboczą Windows Ink.
 • Pismo odręczne lub klawiatura - Sticky Notes radzi sobie z pismem odręcznym i jego rozpoznawaniem, na przykład z udziałem pióra Surface Pen. Jeśli jednak wolimy klawiaturę, możemy wprowadzać tekst także w ten sposób.
 • Tworzenie przypomnień dla Cortany - aplikacja współpracuje ściśle z asystentką użytkownika w Windows 10 (wciąż brak dostępu w polskiej lokalizacji). Użytkownicy, którzy pracują we wspieranych przez Cortanę wersjach językowych, mogą dodać do notki datę lub godzinę, która zostanie podświetlona, co oznacza, że można jej użyć do stworzenia przypomnienia dla Cortany.
 • Dodana inteligencja - użytkownik może teraz dotrzeć do powiązanej aplikacji za pomocą jednego kliknięcia. Sticky Notes rozpoznaje adresy, e-maile, numery telefonu czy nawet numery lotu, a następnie po ich kliknięciu otwiera odpowiednią aplikację, np. Mapy, Poczta czy Skype.
 • Śledzenie lotów i indeksów giełdowych - wystarczy wpisać numer lotu lub oznaczenie notowanej spółki. Po jej kliknięciu Bing natychmiast dostarczy odpowiedniej informacji. Funkcję tę widzieliśmy choćby podczas konferencji Microsoft Ignite 2016.


Odręczny zapis > rozpoznanie tekstu i danych > przypomnienie dla Cortany > widoczność na smartfonie

Jeśli korzystacie z kompilacji Insider Preview, aktualizację Sticky Notes możecie pobrać ze Sklepu Windows. Nie zdążyła ona dotrzeć do ostatniej kompilacji 14936 z 28 września, jednak sądzimy, że zostanie dołączona do kolejnego wydania.

Krzysztof Sulikowski
7 października 2016, 17:22
2 401
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 października 2016, 17:22
2 401
OdsłonyKomentarze

Bez Cortany w Polsce pewnie nie zadziała żadne rozpoznawanie
ES, 5 listopada 2016, 14:17

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.