Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowa myszka Surface. Moment, gdzieś już to wi...

Nowa myszka Surface. Moment, gdzieś już to widzieliśmy?

Wczoraj pisaliśmy o Surface Ergonomic Keyboard - nowej klawiaturze ergonomicznej od Microsoft, której towarzyszy bogaty materiał ilustracyjny. Podczas gdy klawiatura znacznie odbiega od udziwnionego standardu ergonomii, którym firma z Redmond raczyła swoich klientów, w przypadku myszy Surface mamy wrażenie Déja vu. Za moment zobaczycie, dlaczego!

Ergonomię w przypadku urządzeń wskazujących można rozumieć wielorako, jednak najczęściej kojarzy nam się z wymyślnymi kształtami, które rzekomo mają poprawić wygodę pisania i nawigowania. Takie rozwiązania mają tyle samo zwolenników, co przeciwników, a za przykład może posłużyć choćby Sculpt Ergonomic Keyboard z 2013 roku - dotąd ostatnia ergonomiczna klawiatura od Microsoft. Wróćmy jednak do stajni Surface. Najświeższy materiał ilustracyjny dołączony do wniosku patentowego daje zupełnie inny obraz ergonomii, choć z drugiej strony trudno mówić tu o specjalnej innowacyjności. Wyjątkowo minimalistyczne czy wręcz - jak się okazuje - oszczędne wzornictwo Microsoft Surface Ergonomic Keyboard dość mocno przypomina produkt konkurencji - Apple Keyboard with Numeric Keypad. Zdajemy sobie sprawę, że w dziedzinie klawiatur QWERTY trudno o nowatorskość, niemniej po dziale Surface mogliśmy się spodziewać czegoś innego. Czy to samo można powiedzieć o Surface Mouse? Zobaczmy:


Surface Mouse - zdjęcia poglądowe z wniosku patentowego dla FCC

"Nowa" myszka spod szyldu Surface jest kompatybilna ze standardem Bluetooth Low Energy, zasilana przez dwie baterie AAA (wchodzą w skład zestawu) i w taki sposób może pracować nawet do 12 miesięcy. Czy na tym koniec rewelacji? Zdaje się, że tak. Teraz nasze obiecane Déja vu, czyli Designer Bluetooth Mouse z marca 2015 roku:

Designer Bluetooth Desktop
"Dizajnerska" mysz Bluetooth sprzed ponad roku

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Surface Mouse wejdzie na rynek, jednak już teraz znamy jej cenę - 29,95 dolarów (ok. 115 zł), a więc dokładnie tyle samo, co w przypadku Microsoft Designer Bluetooth Mouse. "Nowa" myszka najprawdopodobniej nie będzie też współpracować z Windows 7, o czym powinni pamiętać użytkownicy tego systemu. Co nam zostaje na pocieszenie? Klawiatura i mysz mogą być jedynie dodatkami do czegoś większego i - w ofercie Microsoft - zupełnie nowatorskiego. Chodzi tu o pojawiający się we wnioskach patentowych, lecz wciąż niezapowiedziany zestaw All-in-One, rzekomo rozwijany pod nazwą Surface Cardinal.

Krzysztof Sulikowski
6 października 2016, 21:01
1 601
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 października 2016, 21:01
1 601
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.