Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Instytut Alana Turinga dostał 5 mln dolarów d...

Instytut Alana Turinga dostał 5 mln dolarów do wykorzystania w Azure

Alan Turing Institute (Turing) jest brytyjskim narodowym centrum analizy danych z główną siedzibą w Londynie. To także wspólne przedsięwzięcie uniwersytetów w Cambridge, Edinburgh, Oxford, University College London i Warwick, a także brytyjskiego Engineering and Physical Sciences Research Council (EPSRC). Zajmujący się pracą w obszarze data science instytut otrzymał od Microsoft 5 milionów dolarów do wykorzystania jako kredyty w chmurze obliczeniowej Azure.

"Ponad 100-osobowy zespół badawczy - w tym informatycy, inżynierowie, eksperci maszynowego uczenia, statystycy, matematycy i socjolodzy - wkrótce rozpocznie prace w Instytucie Alana Turinga z misją wykorzystania odmieniającego świat potencjału data science. Usługi w chmurze Azure dostarczą naszym naukowcom łatwo dostępnej platformy, na której mogą swe idee przekształcać w prototypy i szybko otrzymywać rezultaty, co stanowi dopełnienie dla lokalnych placówek obliczeniowych dostępnych w pięciu założycielskich uniwersytetach i źródeł narodowych, takich jak superkomputer ARCHER wspierany przez EPSRC. Jesteśmy zachwyceni tym, że Microsoft dał nam dostęp do usług w chmurze Azure i wspiera nas w tym kluczowym obszarze naszej infrastruktury badawczej" - mówi Andrew Blake, dyrektor Instytutu Turinga. Jak dodaje Joseph Sirosh, CVP w Data Group z Microsoft: "Jesteśmy dumni, blisko pracując z Instytutem Alana Turinga, by pokazać, jak AI, machine learning i data science mogą być w nowoczesny sposób zaadresowane do problemów rzeczywistego świata. Jesteśmy podekscytowani, umożliwiając badaczom robienie tego, co potrafią najlepiej, oferując im dostęp do najwyższej klasy zasobów w Microsoft Azure".

Instytut Alana Turinga uchodzi za jedną z wiodących światowych placówek badawczych, jeśli chodzi o data science. Na jej prestiż wpływają też powiązania z najlepszymi uczelniami w Wielkiej Brytanii. Jak komentuje Jeannette M. Wing, CVP grupy Microsoft Research, "jest to najlepszy przykład tego, jak Microsoft inwestuje w globalny system badań nad data science". Moc obliczeniowa Azure to przede wszystkim oszczędność czasu w porównaniu do istniejącej infrastruktury serwerowej, z której może korzystać Turing. Jest to zasługa jednej z właściwości chmury - skalowalności - dzięki której można w dowolnej chwili podnosić lub zmniejszać przydział mocy obliczeniowej, by otrzymywać wyniki w pożądanym czasie, zwykle dużo krótszym niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Jeśli chodzi o samą nagrodę, a więc 5 milionów dolarów w formie kredytów, można je wykorzystać w praktycznie dowolny sposób, co przy tak dużym zapasie nie powinno w żaden sposób ograniczać naukowców pracujących z big data.

Krzysztof Sulikowski
6 października 2016, 20:19
1 410
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 października 2016, 20:19
1 410
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.