Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft zakończył sprzedaż opaski Band 2. C...

Microsoft zakończył sprzedaż opaski Band 2. Co dalej?

Złe wieści dla miłośników opasek fitness. Microsoft usunął pozycję Band 2 ze swojej oferty online, tłumacząc to wyczerpaniem zapasów. Nic nie wskazuje na to, by sprzedaż miała zostać przywrócona, niemniej jednak produkt wciąż znajduje się w ofercie wybranych partnerów, a Microsoft oferuje wsparcie klientom. Firma wyjaśniła też, czego mamy (a raczej czego nie mamy) się spodziewać w tym roku w kontekście urządzeń ubieralnych.

W połowie września przytaczaliśmy nieoficjalne (wówczas) doniesienia o rozwiązaniu grupy, pracującej nad wprowadzeniem do Band 2 systemu operacyjnego Windows 10, oraz o porzuceniu myśli o jego następcy w tym roku. Choć już wcześniej Panos Panay - główny twórca Surface - niejako przez przypadek zaprezentował urządzenie, którym mógł być prototyp Band 3, Microsoft na razie odżegnuje się od jakichkolwiek pogłosek. Nieoficjalne doniesienia stały się już oficjalne, a okazją do wyrażenia swojego stanowiska jest wycofanie Band 2 z oferty Sklepu Microsoft.

Microsoft potwierdził dzisiaj, że wycofuje opaskę Band 2 ze sprzedaży oraz że nie planuje wydania Band 3 w tym roku: "Wyprzedaliśmy nasze istniejące zapasy Band 2 i nie planujemy wydania kolejnego urządzenia Band w tym roku. Pozostajemy zobowiązani wobec nabywców Microsoft Band 2, którym oferujemy wsparcie poprzez Sklepy Microsoft i nasze kanały wsparcia konsumentów. Kontynuujemy też nasze inwestycje w platformę Microsoft Health, która jest otwarta na wszystkich partnerów w zakresie sprzętu i oprogramowania dla urządzeń z Windows, iOS i Androidem". Oświadczenie firmy nie przekreśla całkowicie szansy na zaistnienie trzeciej generacji Band, jednak na razie nic nie wskazuje na to, by takie urządzenie miało w najbliższym czasie wejść na rynek.

Na wybranych stronach Microsoft z informacjami dla posiadaczy opasek Band wciąż możemy znaleźć odnośniki do Sklepu Microsoft, jednak zamiast na stronę produktu trafiamy na stronę główną. W dziale Wearable technology znajdziemy zaś jedynie produkty zewnętrznych firm - głównie Fitbit. Band 2 zniknął też z większości stron partnerów, niemniej jednak wciąż można go zamówić w sklepach Very i PC World.

Krzysztof Sulikowski
3 października 2016, 22:09
2 494
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
3 października 2016, 22:09
2 494
OdsłonyKomentarze

Reklama dźwignią handlu. Microsoft robi wszystko żeby ludzie pozbywali się urządzeń mobilnych z Windowsem. Nic tak temu nie sprzyja, jak niepewna przyszłość, a Microsoft jest mistrzem w jej podsycaniu.
Tpmek, 4 października 2016, 00:54
"mógł być prototyp Surface 3, " cgyba Band 3?
MCP, 4 października 2016, 11:23
dzięki, MCP
KS, 5 października 2016, 13:53

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.