Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowości w Azure - bezpieczeństwo, wiersz pole...

Nowości w Azure - bezpieczeństwo, wiersz poleceń i szyfrowanie dysków w VM

Wczoraj rozpoczęła się konferencja Microsoft Ignite 2016, a prelegenci pozytywnie zaskoczyli nas wagą swoich prezentacji. Dowiedzieliśmy się wiele o inteligentnej chmurze, sztucznej inteligencji i współdziałaniu rozwiązań Microsoftu z technologią Azure na czele. Dziś przyjrzymy się bliżej nowym funkcjom, z których można korzystać na portalu. Wśród nich znajduje się nowa wersja interfejsu wiersza poleceń, szyfrowanie dysków w maszynach wirtualnych z systemami Linux oraz kilka nowych opcji w Azure Security Center.

Zacznijmy od wiersza poleceń. Jason R. Shaver, Senior Program Manager w Microsoft, ogłosił dziś dostępność Azure Command-Line Interface 2.0 w wersji Preview. Z wpisu dowiadujemy się, że interfejs jest łatwy w instalacji i użyciu, a także zgodny z zestawem narzędzi POSIX. Zgodnie z obietnicą Microsoftu, CLI 2.0 będzie wkrótce dostępny we wszystkich popularnych usługach pakietowych. CLI 2.0 zapewnia czysty sposób interakcji z popularnymi narzędziami w wierszu poleceń, by wymienić tylko grep, cut i jq. Do narzędzia dołączony jest poradnik z przykładami i treściami edukacyjnymi, wyjaśniającymi typowe polecenia. Wszystkie niezbędne materiały znajdziecie w repozytorium GitHub.

Na konferencji Microsoft Ignite 2016 ogłoszono również dostępność funkcji szyfrowania dysków w linuksowych VM-ach IaaS w Azure. Pozwala to na zastosowanie szeregu scenariuszy w licznych konfiguracjach. Ostatnia z wartych wymienienia nowości przypadła w udziale Azure Security Center. Platforma została uruchomiona w lipcu tego roku, by pomóc klientom w walce oraz zapobieganiu zagrożeniom w chmurze. Microsoft pisze o trzech funkcjonalnościach w fazie Preview, które dołączono do platformy - Integrated Vulnerability Assessment, Expanded Web Application Firewall (WAF) i Azure Storage Security Assessment. Szczegółowe informacje znajdziecie na blogu Microsoft Azure.

Więcej informacji na temat chmury znajdziecie w naszym autorskim dziale artykułów Microsoft Azure. Zaglądnijcie też do działu Aktualności, w którym zamieściliśmy naszą szczegółową relację z pierwszego dnia Microsoft Ignite 2016. Podczas konferencji znamienite postaci z Microsoft - w tym CEO, Satya Nadella - opowiadały o szczególnym podejściu firmy do technologii chmury, ostatnich osiągnięciach w tej dziedzinie oraz odważnych planach na przyszłość.

Krzysztof Sulikowski
27 września 2016, 17:11
1 115
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 września 2016, 17:11
1 115
OdsłonyKomentarze

"Zaglądnijcie" czy to autor tekstu jest z małopolski ?
asd, 28 września 2016, 13:26
Pudło, niemniej język polski jest na tyle elastyczny i sprzyjający słowotwórstwu, że autor pozwolił sobie na taką małopolszczyznę ;)
KS, 28 września 2016, 15:43

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.