Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Ignite 2016 - Visual Studio, Xamari...

Microsoft Ignite 2016 - Visual Studio, Xamarin i Azure

Dowiedzieliśmy się już sporo o hybrydowym podejściu do chmury, jakie oferuje Microsoft Azure, a także o powiązaniu platformy z Windows Server 2016 i System Center 2016, które wyszły z fazy Preview i od dziś są już ogólnodostępne. Kolejnym obszarem, który podejmuje prowadzący Scott Guthrie, jest Visual Studio. Oferowana przez Microsoft platforma programistyczna pozwala na tworzenie bogatych, bezpiecznych i współpracujących z chmurą rozwiązań. Guthrie wprowadza nas teraz w świat Visual Studio.

Visual Studio ze wsparciem dla platformy .NET Core pozwala budować aplikacje nie tylko w Windows. Wiemy oczywiście o dostępności dla Mac i Linuksa czy możliwości tworzenia w dowolnym języku. Guthrie wspomina o tegorocznym przejęciu firmy Xamarin. Technologia firmy pozwala budować aplikacje mobilne zgodne z iOS, Androidem i Windows. Xamarin jest teraz dołączony do Visual Studio, co pozwala wykorzystać go bez żadnych dodatkowych opłat. Z platformy korzysta już szereg znanych firm, tworzących aplikacje dla swoich klientów.

Kolej na materiał wideo z udziałem zespołów deweloperskich, rozwijających aplikacje z udziałem Xamarin. Widzimy m.in. programistów Pinterest, którego aplikacja jest zoptymalizowana pod kątem ponad 2000 urządzeń mobilnych - smartfonów i tabletów. Xamarin dostarcza emulatorów dla wszystkich tych typów urządzeń, zaś platforma Xamarin Test Cloud odpowiada za automatyzację tego procesu.

W dalszej części keynote'u Scott Guthrie przedstawia kompletne rozwiązanie dla programistów: "Modernizowanie aplikacji to nie tylko aktualizowanie kodu. To także aktualizowanie stylu pracy i zastosowanie modelu, który integruje wszystkie operacje". Ów kompletny zestaw dla deweloperów oferuje Visual Studio Team Services:

Demonstrację rozwiązania prowadzi po raz kolejny Donovan Brown. Tłumaczy on, że DevOps to połączenie ludzi, procesów i produktów - i jest to możliwe przy użyciu Visual Studio, docierającego do każdej platformy. Przy wykorzystaniu dwóch urządzeń z Windows i MacOS, Donovan zaprezentował przebieg procesów związanych z kodem. Widzimy też pełną integrację Visual Studio z Azure - wszystkie zasoby obu platform są dostępne praktycznie na wyciągnięcie ręki... lub palca.

Krzysztof Sulikowski
26 września 2016, 19:20
1 220
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 września 2016, 19:20
1 220
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.