Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Ignite 2016 - praktyczne wykorzysta...

Microsoft Ignite 2016 - praktyczne wykorzystanie rozwiązań hybrydowych

Wszystkie zaprezentowane dziś nowości w Microsoft Azure, wliczając w to Azure Monitor, są już dostępne w wersji Preview dla użytkowników i administratorów. Wiemy już, jak wyglądają gotowe rozwiązania hybrydowe, oferowane na portalu Azure. Teraz na scenę wkroczy kolejny gość, który opowie o ich wykorzystaniu we własnej firmie. Daryl Fogal, CTO Tyco, mówi o swoich doświadczeniach: "Oprogramowanie włada światem. Połowa naszych inżynierów to teraz inżynierowie oprogramowania. A to, czego od nich oczekuję, to to, żeby pracowali jak start-up".

Tyco Security zajmuje się systemami bezpieczeństwa - także dla budynków - a problemem firmy jest spore zróżnicowanie rozwiązań, wliczając w to rozwiązania już porzucone. By iść naprzód, firma zainwestowała w IoT. Wszystkie zabezpieczenia w budynku są tu podłączone do jednego kontrolera, który podejmuje decyzje. Przesyłane w takim systemie dane są niezwykle cenne. Tyco korzysta więc z Azure IoT. Daryl Fogal podaje przykład jednego z klientów, posiadającego budynki na całym świecie, których systemy rejestrują 3,3 mld alertów każdego roku. Jak to wszystko może monitorować grupa 50 nadzorców? Tyco znalazł rozwiązanie oparte o Azure, w którego budowie pomogli specjaliści z Microsoft.

Fogal nawiązuje też do przestarzałych systemów, które wysyłają alerty do policji, ochrony etc. Aplikacje te były świetne, jednak powstały jeszcze przed nadejściem ery IoT. Jak pogodzić to ze współczesnymi wymogami? Tyco wykorzystał Windows Server 2016, kontenerowanie, mikroserwisy i Azure. Wystarczyło trochę zmian w kodzie i wrzucenie tego do chmury - rozwiązanie natychmiast zyskało na skalowalności. Fogal wspomina, że pozwoliło to firmie odetchnąć. Tyco przygotowuje się do przeniesienia pozostałych rozwiązań do chmury, co w przypadku Microsoft - jak twierdzi Fogal - jest bardzo łatwe.

Pod koniec tego wystąpienia Scott Guthrie wskazuje najważniejsze cechy Windows Server 2016 i System Center 2016, które wyszły z fazy Preview i od dziś są już ogólnodostępne - inspiracja ze strony Azure, zaawansowane, wielowarstwowe bezpieczeństwo, lekkie wdrażanie dzięki Nano i wbudowane kontenery Docker. Wsparcie dla tych ostatnich jest od dzisiaj dostępne dla wszystkich użytkowników Windows Server 2016 bez dodatkowych kosztów!

Krzysztof Sulikowski
26 września 2016, 18:36
961
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 września 2016, 18:36
961
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.