Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Ignite 2016 - chmura nie tylko dla ...

Microsoft Ignite 2016 - chmura nie tylko dla gigantów IT

Poranny keynote na Microsoft Ignite 2016 trwa nadal. Scott Guthrie powraca na scenę, by krótko podsumować pierwszą część konferencji. Mowa była o biznesach, które zastosowały cyfrową transformację z udziałem rozwiązań Microsoft - BMW, Facebook, Rolls Royce i Adobe. "Mówiliśmy o czterech firmach, które dramatycznie przekształciły sposób, w jaki podchodzą do klientów, wspomagają swoich pracowników, optymalizują operacje i budują produkty" - mówi Scott. Są to przykłady, które mogą stanowić ogromne źródło inspiracji dla uczestników konferencji oraz śledzących jej przebieg w formie webcastu.

Tego rodzaju przekształcenia nie są zarezerwowane tylko dla gigantów i liderów przemysłu - "To się wydarza i może wydarzać we wszystkich branżach, we wszystkich krajach i w organizacjach wszystkich rozmiarów" - dodaje Scott Guthrie - dzisiejsze prezentacje "to tylko wierzchołek góry lodowej". W dalszej części keynote'u zostaje wyświetlony materiał o tym, jak technologia chmury wspomaga ludzi w ich pracy. Film nosi tytuł My Cloud Journey.

W filmie przedstawione są osoby, które mówią o swoich wczesnych, typowych obiekcjach związanych z chmurą - dlaczego mam powierzać swoje dane komuś innemu? Informatycy są ludźmi, którzy wydają pieniądze, ale nie wnoszą żadnej wartości. Czy jest to coś, co będzie działać nie tylko dla mnie, ale też dla klientów, którym doradzam? Następnie prezentowany jest rzeczywisty wpływ chmury na sposób pracy, na przykład "Przed chmurą musiałem starać się utrzymywać [rzeczy] z dnia na dzień, a teraz mam wolność wychodzenia z kreatywnymi pomysłami, jak nasz dział marketingu może robić więcej i więcej, i robić to z domu, od Singapuru po Chiny". Chmura pozwala też uniknąć wydatków związanych ze sprzętem serwerowym, a cała infrastruktura jest dostępna w zasadzie z jednego urządzenia - komputera czy telefonu klienta. Chmura przyspiesza też inne tradycyjne działania. Wystarczy kilka kliknięć, by postawić stronę internetową i pokazać ją klientowi.

My Cloud Journey ma pokazać, jak chmura wspomaga ludzi w ich biznesie - niezależnie, czy mówimy o małej firmie, czy też działalności jednoosobowej. Komunikat jest prosty - chmura nie jest domeną gigantów IT, a jej możliwości są dostępne na wyciągnięcie ręki dla każdego. Liczymy, że całe wideo niebawem znajdzie się w serwisie YouTube.

Dalsza część porannego keynote'u dotyczy samej chmury oraz strategii, jaką mogą obrać firmy, by ową technologię wykorzystać w najlepszy sposób.

Krzysztof Sulikowski
26 września 2016, 16:42
840
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 września 2016, 16:42
840
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.