Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14...

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14931 dla PC

Kilka godzin temu Dona Sarkar z zespołu Windows Insider zapowiedziała nową kompilację dla kręgu Fast. Jest ona już gotowa, a także znamy jej zawartość. To pierwszy nowy build od czasu 14926 sprzed tygodnia. Tym razem kompilacja przeznaczona jest tylko dla PC - być może build mobilny o tym samym numerze pojawi się nieco później. Tymczasem sprawdzimy, co nowego przygotował Microsoft. Obok tradycyjnego pakietu poprawek (i znanych problemów) pojawiło się kilka zmian i aktualizacji oprogramowania.

Co nowego w buildzie 14391 dla PC?

Centrum opinii (Feedback Hub): aplikację zaktualizowano do wersji 1.1608.2441.0. Wśród nowości znalazły się: ciemna kompozycja wizualna, wyświetlanie oryginalnego autora feedbacku w jego szczegółach oraz zmiany na stronie Ustawień. Tam też znajdziemy odnośnik do trybu ciemnego.

Mapy: dołączoną aplikację Mapy zaktualizowano do wersji 5.1609.2580.0+. Od teraz można sprawdzać natężenie ruchu na drodze z Domu do Pracy w dowolnym momencie - wystarczy kliknąć ikonę ruchu drogowego na pasku. Zobaczymy wówczas warunki drogowe oraz najczęściej podglądane widoki z kamer. Ponadto aplikacja jest odtąd spójna z kompozycją systemową, a więc dopasowuje się do trybu jasnego bądź ciemnego. Można wybrać także kompozycję samych map!

Wysyłanie SMS poprzez Skype Preview: w zeszłym tygodniu do użytkowników Skype Preview dotarła aktualizacja, pozwalająca otrzymywać i wysyłać SMS-y na komputerze PC, gdy uczyniliśmy Skype domyślną aplikacją dla SMS w telefonie. Dziś dołączono ją do całego wydania Windows 10 w buildzie 14931. Więcej na temat funkcji SMS w Skype przeczytacie w naszym wcześniejszym wpisie: Skype Preview z obsługą SMS w Windows 10 PC i Mobile.

Natywne wsparcie dla USB Audio 2.0: Windows 10 posiada już natywne wsparcie dla urządzeń opartych na USB Audio 2.0. Do systemu wprowadzono bowiem wczesną wersję sterownika, pozwalającą odsłuchiwać (renderować) dźwięk. Nagrywanie (przechwytywanie) zostanie wprowadzone w kolejnych wersjach. Microsoft liczy na feedback od użytkowników USB Audio 2.0. Więcej informacji na temat sterowników urządzeń USB Audio znajdziecie na blogu MSDN.

Zostańcie z nami! Już za moment przytoczymy zestawienia wprowadzonych poprawek i znanych błędów, a także komunikat dla użytkowników Windows 10 Mobile.

Krzysztof Sulikowski
22 września 2016, 00:37
1 723
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 września 2016, 00:37
1 723
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.