Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Użytkownicy Huawei MateBook powracają do prog...

Użytkownicy Huawei MateBook powracają do programu Windows Insider

Posiadacze laptopa MateBook firmy Huawei od paru miesięcy borykają się z nietypowym problemem dotyczącym programu Windows Insider. Najnowszy build systemu, jaki można było zainstalować na tym komputerze, to 14383, przy czym brak był możliwości aktualizacji powyżej tej wersji.

Po dłuższym czasie poszukiwań i ciężkiej pracy Microsoft zdołał oficjalnie wyeliminować błąd. Użytkownicy MateBook mogą ponownie zapisać się do programu i cieszyć się najnowszą wersją systemu, którą jest build 14915. Komputer MateBook firmy Huawei to urządzenie, z którym firma weszła na rynek zestawó 2w1. W jego skład wchodzi cienki i lekki tablet, klawitura Portfolio, interfejs MateDock oraz wskaźnik laserowy MatePen. Wydajność urządzenia bardzo często porównywana jest do Microsoft Surface Pro 3.

Aby dołączyć do programu Windows Insider, należy wejść w Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows i wybrać Rozpocznij. Po restarcie urządzenia należy wybrać jedną z odpowiadających nam opcji:

  • Szybkie aktualizacje - użytkownik będzie w grupie, która jako pierwsza otrzyma i przetestuje nowości. Wiąże się to z ryzykiem, ponieważ grupa ta testuje aktualizacje, które jeszcze nie były testowane.
  • Wolne aktualizacje - użytkownik będzie w grupie otrzymującej kompilacje Preview. Oznacza to dużo mniejsze ryzyko, ale również mniejszą częstotliwość aktualizacji.
  • Release Preview - grupa użytkowników z wczesnym dostępem do aktualizacji, które zostały oficjalnie opublikowane przez Microsoft. W grupie tej ryzyko dla urządzeń testerów jest znikome.

Niezależnie, którą opcję wybiorą użytkownicy, każda z nich pomaga firmie Microsoft w udoskonalaniu środowiska na urządzeniach z systemem Windows. Najwięcej Insiderów wybiera jednak aktualizacje szybkie (fast ring), które oferują najszybszy możliwy dostęp do najnowszych funkcji i poprawek.

Bartosz Supronik
15 września 2016, 11:51
1 658
Odsłony
Bartosz Supronik
15 września 2016, 11:51
1 658
OdsłonyKomentarze

Nie mamy systemu przez Windows-Windows.
RS, 2 października 2016, 08:40

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.