Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14...

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14926 dla PC and Mobile

Witajcie, Insiderzy! Dziś mamy dla Was dobrą wiadomość - Microsoft wydał nową kompilację poglądową 14926 dla PC i smartfonów w kręgu Fast. To pierwsza od dłuższego czasu (a dokładniej - od ponad dwóch tygodni) całkiem nowa kompilacja z gałęzi Redstone 2. Przerwa w dostawie była spowodowana nie brakiem nowych funkcji i poprawek, lecz aktualizacją narzędzi inżynieryjnych i systemu monitorowania buildów w Microsoft. Możemy więc podzielić się z Wami najnowszym komunikatem od Dony Sarkar z zespołu Windows Insider. Build 14926 zawiera bowiem nie tylko poprawki, ale też kilka nowości funkcjonalnych.

Na początek ważna informacja odnośnie do wygasania buildów. Wszystkie kompilacje Insider Preview mają ustalony czas wygaśnięcia. Począwszy od jutra, komputery z bardzo starymi buildami zaczną otrzymywać związane z tym powiadomienia raz dziennie. Od 1 października maszyny te będą już restartowane 3 razy dziennie, a od 15 października - system przestanie się uruchamiać. Jeśli więc opieracie się na buildach Insider Preview i dawno nie zaglądaliście do Windows Update, macie jeszcze na to dokładnie miesiąc. Dzisiejszy build 14926 daje spory zapas czasu na użytkowanie - wygaśnie on dopiero 1 maja 2017 roku. Powiadomienia o wygaśnięciu kompilacji nie dotyczą gałęzi Redstone 1 (Anniversary Update), opartej na buildzie 14393 w kręgach Slow i Release Preview.

Kolejna informacja związana jest z programem Microsoft Rewards. Jest to zapowiedziany w zeszłym tygodniu program z nagrodami, powstały w oparciu o Bing Rewards, jednak z większą liczbą sposobów na zgarnięcie nagród. Punkty zbieramy, wyszukując w Bing, kupując w Sklepie Windows i Sklepie Microsoft oraz przeglądając sieć w Microsoft Edge. Jako Windows Insiderzy, otrzymujemy też punkty za korzystanie z kompilacji Insider Preview. Punkty można wymieniać na nagrody w postaci kart podarunkowych Xbox i Windows, za które można nabyć tysiące płatnych gier, filmów, seriali, albumów muzycznych i aplikacji. Punkty można też wykorzystać, by otrzymać rabaty w Sklepie Microsoft, doładować konto Skype, wykupić subskrypcję Xbox Live Gold, a nawet przekazać nagrodę na cele charytatywne. Dołączyć do programu można na stronie Microsoft Rewards, jednak - jak głosi widoczny tam komunikat - program nie jest jeszcze dostępny w naszym regionie.

Nowości funkcjonalne w poglądowym buildzie 14926

Drzemka w Microsoft Edge - eksperymentalna funkcja drzemki (ang. Snooze) w przeglądarce Edge jest to akcja, która pozwala ustawić przypomnienie dla Cortany, powiązane z wyświetlaną właśnie stroną. Zwykle otwieramy wiele kart jednocześnie, zostawiając w tyle rzeczy "do zrobienia". Teraz nie trzeba już tego pilnować, bowiem przypomnienie będzie na nas czekać w Centrum akcji, gotowe to aktywowania w dogodnym momencie.

Zaktualizowana strona ustawień Wi-Fi (Windows 10 Mobile) - na temat nowej strony ustawień Wi-Fi pisaliśmy już kilka dni temu. W przypadku smartfonów wygląd owej strony jest teraz bardziej spójny z odpowiednikiem na PC. Z drugiej strony przenosiny nie zostały jeszcze ukończone i - jeśli chcecie skorzystać z brakujących funkcji - możecie skorzystać z wciąż dostępnej strony, prezentującej poprzedni wygląd. Nową funkcją w ustawieniach jest natomiast opcja łączenia z WPS (Wi-Fi Protected Setup).

Poprawione doświadczenie aktualizacji - począwszy od kompilacji 14926, odinstalowane aplikacje, uprzednio dołączone do systemu, zostaną w takim stanie zachowane po aktualizacji do nowego builda. Jeśli więc usunęliśmy aplikacje pokroju Poczta lub Mapy, przy nowych kompilacjach nie będą one już automatycznie pobierane i aktualizowane.

Łatwiejsze logowanie za pomocą PIN - zdażało Wam się wpisywać kod PIN i spostrzec, że nie pojawia się on na ekranie? Od teraz problem nie powinien występować, jako że Windows 10 ignoruje stan Num Lock na ekranie logowania. Klawiatura numeryczna jest wówczas zawsze aktywna.

To wszystkie ze znanych nowości funkcjonalnych. Już za moment przybliżymy Wam także wprowadzone poprawki i znane błędy w kompilacji 14926 zarówno w wersji PC, jak i Mobile.

Krzysztof Sulikowski
14 września 2016, 20:21
1 801
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 września 2016, 20:21
1 801
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.